Tesla Model X ve Model Y’leri geri çağırdı

Tesla, ABD’de kullanılan 9 bin 136 adet 2016 üretimi Model X ve 401 adet 2020 üretimi Model Y’yi geri çağırdı. Reuters’in haberine göre, ABD Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi’ne (NHTSA) sunulan şikayetlerin ardından Tesla gerekli incelemeleri yapmak amacıyla söz konusu araçları geri çağırdı.

Geri çağırma kararı, büyük ölçüde 2016’da üretilen Model X’leri kapsıyor. NHTSA’nın raporuna göre, otomobilde boyasız boyasız şekilde aplike edilmiş bazı görsel unsurlar bulunuyor ve bunlardan bazıları yüksek hızda ilerlenirken düşüyor. Tesla’nın incelemeleri ve testlerini yaptıktan sonra parçaları daha güçlü biçimde yapıştıracağı belirtiliyor.

Kabinin tavanında yapılan uygulamalar Tesla’nın başını daha önce de ağrıtmıştı. Bir olayda Model Y, çatısının tamamını kaybetmişti. Ancak son geri çağırmaların bu örnektekinden bağımsız bir durum olduğunu belirtmek gerekiyor.

Model Y’ler ile ilgili geri çağırma kararında ise otomobilin direksiyon eklemlerine bağlanan üst kontrol kollarındaki gevşek cıvataların yol açtığı belirtildi. Tesla daha önce de direksiyon kaynaklı sorunlar nedeniyle bazı otomobillerini geri çağırmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
VW ID.6 elektrikli SUV için ipucunu verdi

Tesla geri çağırdığı Model X ve Model Y’ler için gerekli testleri ücretsiz olarak yapacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rekabet Kurumu’ndan Google’a 296 milyon TL’lik para cezası

Google hakkında geçtiğimiz yıl başlatılan, arama ve turizm sorgularında kendini öne çıkarmakla suçlandığı soruşturmanın sonunda karar açıklandı. Rekabet Kurumu'nun açıkladığı karar doğrultusunda Google Reklamcılık...

Sony Xperia 1 III ve Xperia 5 III tanıtıldı; işte özellikleri

Sony 2021 model Android telefonları; Xperia 1 III ve Xperia 5 III'ün duyurusunu gerçekleştirdi. Şirket, bu iki telefonu yazın başlarında yurt dışında çıkarmayı planlıyor....