Tesla Model X fiyatında indirime gitti

tesla model xTesla Model X satın almak isteyenler için en uygun seçenek niteliğindeki 60D isimli versiyondan vazgeçmiş olsa da, potansiyel müşterilerinin fiyat kaygılarına kayıtsız kalmıyor. Şirket Model X’in baz versiyonu olan 75D’nin fiyatında 3 bin dolarlık bir indirime gitti.

Bu indirimle Model X’in ABD’deki vergi öncesi fiyatı 79 bin 500 dolara indi. Söz konusu rakam, iki yıl önce otomobil satışa sunulduğunda belirlenen fiyatla neredeyse aynı seviyede duruyor. Tesla’dan yapılan açıklamada, indirim kararının basit ekonomik nedenler çerçevesinde alındığı belirtildi.

Model X 75D piyasaya çıktığında Tesla için kâr marjının düşük seviyedeydi. Ancak aradan geçen dönemde verimliliğini ve kârlılığını artıran şirket, bilançolarına zarar vermeden fiyatlarında indirime gitme imkanına sahip oldu.

Tesla Model X satışlarındaki momentumu koruyabilir

Yapılan indirim, Model X gibi lüks bir otomobilin satışlarını artıracak cinsten değil. Ancak Model 3’ün henüz yeni piyasaya çıktığı bir ortamda, Tesla’nın Model X satışlarındaki momentumu koruması adına önem teşkil ediyor. Tesla ve elektrikli otomobil pazarı için en büyük potansiyelin Model 3’te olduğu gerçeği ise değişmiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...