Tesla Model 3 için pilot üretime 20 Şubatta başlayabilir

google news abone ol

tesla model 3Tesla Model 3 planlarında önemli bir aşamaya daha başlamaya hazırlanıyor. Reuters’in haberine göre, şirket en uygun fiyatlı modelinin pilot üretimine 20 Şubatta başlamayı planlıyor. Söz konusu iddia “konuyla yakından ilgili” kaynaklara dayandırılırken, Tesla’nın konuya ilişkin duyuruyu 2016’nın dördüncü çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıklarken yapabileceği belirtiliyor.

İlk etapta üretilecek otomobillerin müşterilere ulaşmayacağını hatırlatmakta fayda var. Söz konusu araçlar üretim bandının testi amacıyla kullanılacak. 20 Şubat tarihinin kaçırılması da ihtimaller arasında yer alıyor. Tesla’nın işaret ettiği tarihleri kaçırma konusundaki geçmişini unutmamak gerekiyor.

Reuters’in haberinde de bu ihtimalden bahsediliyor. Nihai tasarımda yapılabilecek bazı değişikliklerin veya tedarikçilerden kaynaklanan sorunların test sürecinin başlamasını geciktirebileceği ifade ediliyor.

Tesla Model 3 bataryalarının üretimine daha önce başlamıştı

Tesla’nın Model 3’ün geliştirme sürecinde bu noktaya gelmesine pek de şaşırmamak gerekiyor. Şirket, otomobilde kullanılacak bataryaların üretimine Gigafactory adı verilen tesisinde başlamıştı. Otomobilin geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen lansmanının ardından tasarıma nihai şeklinin verilmiş olması da sürpriz olmayacaktır. Tesla’nın Model 3 yolculuğunda hangi durakta olduğu şubat ayının sonu itibarıyla anlaşılacak gibi görünüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR