Tesla 35 bin dolarlık Model 3’yi Mart 2016’da tanıtmayı planlıyor

tesla-logo-110515

Tesla, BMW’nin 3 serisi elektrikli otomobillerine yanıt olarak hazırladığı Model 3’yi 2016’nın mart ayında tanıtmayı planlıyor. Geçtiğimiz hafta yatırımcılarla bir araya gelen Tesla CEO’su Elon Musk, Model 3’yi önümüzdeki yılın mart ayında tanıtmayı istediklerini dile getirirken, bu tarihin kesinleşmediğini ve sürece bağlı olarak yeniden düzenleme yapılabileceğini belirtti.

Musk, tek şarjla ile 320 kilometre yol katetmesi beklenen Model 3’nin yollara çıkışı içinse 2017’nin ortasını veya sonunu işaret etti. Tesla CEO’su 2017 sonunun daha gerçekçi bir tarih olduğunu dile getirmeyi ihmal etmedi. Tesla Model 3’nin ABD’de 35 bin dolar karşılığında satılması bekleniyor.

Tesla’nın mevcut otomobilleri Model X ve Model S, daha üst segmentte konumlanmaya devam ederken, Model 3 şirketin ana akımdaki aracı olacak. Model S’e kıyasla yüzde 20 oranında daha küçük olması beklenen Model 3, Tesla’nın elektrikli otomobillerin fiyatını daha uygun seviyeye çekme ve otomobilleri daha çok kişiye ulaştırma planında önemli bir yer tutuyor.

İLGİLİ HABERLER