Tenet için yeni gösterim tarihi açıklaması

Christopher Nolan’ın merakla beklenen yeni filmi Tenet için birkaç ertelemenin ardından sonunda başka bir gösterim tarihine karar verilmiş gibi görünüyor. Film, 26 Ağustos’ta 70 ülkede vizyona girecek. Bu ülkelerin arasında ABD olmayacak. Tenet’in ABD’deki izleyicilerle buluşması 3 Eylül’de gerçekleşecek. Ancak bu buluşma da belli şehirlerle sınırlı olacak.

Warner Bros. geçtiğimiz hafta filmin vizyona girişini süresiz olarak erteleme kararı almıştı. Şirket bu kararı duyururken, Tenet’in ABD’den önce diğer ülkelerde izleyicilerin karşısına çıkabileceğinin ipucunu vermişti. Eğer planlarda başka bir değişiklik olmazsa filmi, 26 Ağustos itibarıyla 70 ülkede gösterime girecek. Bu 70 ülke arasında büyük ihtimalle Türkiye de bulunuyor.

Warner Bros. tarafından Variety’ye yapılan açıklamada, filmin Çin’de gösterimi konusunda henüz bir plan olmadığı belirtildi. Çin, Kuzey Amerika’nın ardından dünyanın en büyük ikinci sinema pazarı konumunda.

Çin’deki sinemalar yeniden açılmaya başladığında ülkenin film idaresi iki saatten uzun filmlerin gösterimine izin verilmeyeceğini açıklamıştı. Ancak Variety’nin haberine göre, ülkedeki bazı sinemalarda Inception gibi iki saatten uzun süren eski filmler gösteriliyor. Dolayısıyla bu kararın artık uygulanmadığı söylenebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Ünlü yönetmen Joe Wright'tan sadece Galaxy S21 Ultra ile çekilen film

Eğer Tenet planlandığı gibi vizyona girerse, mart ayında küresel koronavirüs salgını nedeniyle sinemaların kapanmasının ardından izleyicilerin karşısına çıkan ilk büyük film olacak. Küresel koronavirüs salgınının seyrinin çok hassas olması ve gidişatın ülkeden ülkeye değişkenlik göstermesi, açıklanan tarihler konusunda da temkinli olmayı gerektiriyor. Yine de, Nolan’ın en son filminin sinema salonlarını pas geçip doğrudan çevrimiçi servislere gelmesi gibi bir ihtimal şu an için söz konusu görünmüyor.

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ekim ayı bitmeden yayınlanacak

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemleri iOS 15 ve iPadOS 15 geçtiğimiz ay dağıtma çıkmıştı. iOS 15 özellikle Apple Watch ile telefon kilidini açma...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun