Tenet için yeni gösterim tarihi açıklaması

Christopher Nolan’ın merakla beklenen yeni filmi Tenet için birkaç ertelemenin ardından sonunda başka bir gösterim tarihine karar verilmiş gibi görünüyor. Film, 26 Ağustos’ta 70 ülkede vizyona girecek. Bu ülkelerin arasında ABD olmayacak. Tenet’in ABD’deki izleyicilerle buluşması 3 Eylül’de gerçekleşecek. Ancak bu buluşma da belli şehirlerle sınırlı olacak.

Warner Bros. geçtiğimiz hafta filmin vizyona girişini süresiz olarak erteleme kararı almıştı. Şirket bu kararı duyururken, Tenet’in ABD’den önce diğer ülkelerde izleyicilerin karşısına çıkabileceğinin ipucunu vermişti. Eğer planlarda başka bir değişiklik olmazsa filmi, 26 Ağustos itibarıyla 70 ülkede gösterime girecek. Bu 70 ülke arasında büyük ihtimalle Türkiye de bulunuyor.

Warner Bros. tarafından Variety’ye yapılan açıklamada, filmin Çin’de gösterimi konusunda henüz bir plan olmadığı belirtildi. Çin, Kuzey Amerika’nın ardından dünyanın en büyük ikinci sinema pazarı konumunda.

Çin’deki sinemalar yeniden açılmaya başladığında ülkenin film idaresi iki saatten uzun filmlerin gösterimine izin verilmeyeceğini açıklamıştı. Ancak Variety’nin haberine göre, ülkedeki bazı sinemalarda Inception gibi iki saatten uzun süren eski filmler gösteriliyor. Dolayısıyla bu kararın artık uygulanmadığı söylenebilir.

Eğer Tenet planlandığı gibi vizyona girerse, mart ayında küresel koronavirüs salgını nedeniyle sinemaların kapanmasının ardından izleyicilerin karşısına çıkan ilk büyük film olacak. Küresel koronavirüs salgınının seyrinin çok hassas olması ve gidişatın ülkeden ülkeye değişkenlik göstermesi, açıklanan tarihler konusunda da temkinli olmayı gerektiriyor. Yine de, Nolan’ın en son filminin sinema salonlarını pas geçip doğrudan çevrimiçi servislere gelmesi gibi bir ihtimal şu an için söz konusu görünmüyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...