Christopher Nolan’ın yeni filmi Tenet’in çıkışına süresiz erteleme

Christopher Nolan’ın merakla beklenen yeni filmi Tenet adeta lanetlenmiş gibi görünüyor. Filmin yapımcısı Warner Bros.’un ve Christopher Nolan’ın bütün çabalarına rağmen, koronavirüs nedeniyle Tenet’in bu yaz içinde vizyona girmesi mümkün olmayacak.

Warner Bros. gişede büyük hasılat elde etmesini beklediği casusluk/bilimkurgu filminin vizyon tarihini birkaç kez değiştirmişti. Sonunda tamamen pes eden stüdyo, filmin vizyona girişini süresiz olarak erteleme kararı aldı.

Tenet’in karantina sonrası dönemin ilk büyük gişe rekortmenlerinden biri olacağı beklentisi birkaç aydır pompalanıyordu. Filmin fragmanı, Fortnite’ta özel bir etkinlikte bile gösterilmişti. İzleyicilerin salonlara dönmeye hazır olacağını varsayan sinema zincirleri, Tenet’i kendilerine yeniden hayat verecek yapım olarak değerlendiriyordu.

Nolan’ın sinemada film izleme deneyimine olan tutkusu nedeniyle Warner Bros.’un sinema salonlarını pas geçerek filmi sadece dijital ortamda gösterime sokması pek olası görünmüyor. Stüdyonun sinemalarda gösterim için uygun zamanı bekleyeceği belirtiliyor.

Her Warner Bros. hem de Nolan, filmin 2020 bitmeden gösterime girmesi konusunda hâlâ umutlu görünüyor. Variety’ye konuşan Warner Bros. Başkanı Toby Emmerich, şu ifadeleri kullandı: “Christopher Nolan’ın tamamen orijinal ve akılları baştan alacak yeni filminin 2020’deki gösterim tarihini en kısa süre içinde paylaşmayı umuyoruz. Tenet’in çıkışı için küresel olarak tek bir tarih belirlemeyebiliriz. Pazarlama ve dağıtım planlarımız da bu doğrultuda şekillenecek.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Ünlü yönetmen Joe Wright'tan sadece Galaxy S21 Ultra ile çekilen film

Tenet için tek bir vizyon tarihi belirlememek, Warner Bros. için mantıklı bir tercih gibi görünüyor. Küresel koronavirüs salgınının seyrinin ülkeden ülkeye değiştiğini unutmamak gerekiyor. Stüdyonun ABD’de eyaletlere veya şehirlere özel vizyon tarihleri belirleyebileceği de konuşulanlar arasında yer alıyor.

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ekim ayı bitmeden yayınlanacak

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemleri iOS 15 ve iPadOS 15 geçtiğimiz ay dağıtma çıkmıştı. iOS 15 özellikle Apple Watch ile telefon kilidini açma...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun