Telegram’dan kullanıcılarının işini kolaylaştıracak yeni araçlar

Telegram için hazırlanan en son güncelleme kullanıcıların GIF animasyonlarını bulmasını ve göndermesini kolaylaştırıyor. Buna ek olarak, video düzenleme araçları da yeni güncellemeyle birlikte kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Yeni güncelleme sayesinde videoları düzenlemek ve parlaklık ya da doygunluk gibi unsurları özelleştirmek mümkün hâle geliyor. Videoyu kendi tercihlerine göre manuel olarak iyileştirebilen kullanıcılar, diledikleri takdirde bu işi Telegram’a da bırakabiliyor. Bunun için ekrana iki defa dokunmak yeterli oluyor.

Telegram’da çıkartma gönderme imkanı çok uzun süredir mevcuttu. Ancak hazırlanan son güncellemeyle birlikte bunları fotoğraf ve videolara eklemek de mümkün hâle geliyor. GIF panelini de yenileyen Telegram, “Trending” bölümüyle uygulamadaki en popüler GIF animasyonlarını gösteriyor. Buna ek olarak, emoji tabanlı gruplandırma sayesinde kullanıcıların duygularını daha iyi anlatan GIF animasyonlarını bulmasına yardım ediliyor.

Telegram’ın aktif kullanıcı sayısı nisan ayı itibarıyla 400 milyona ulaşmıştı. Şirket bu duyuruyu yaparken 20 bin çıkartmalık yeni bir dizini ve eğitim amaçlı bilgi yarışmalarını ve kısa paylaşımlarını da kullanıcılarına sunmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
GitHub'dan geliştiriciler için kullanışlı video yükleme özelliği

Telegram bu yıl içinde görüntülü grup video sohbet özelliğini de kullanıcılarıyla buluşturacak. Şirket, söz konusu özelliği de güvenliği ön planda tutarak sunacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...