Telegram kullanıcıları kendi bildirim seslerini oluşturabilecek

google news abone ol

Telegram için hazırlanan son güncelleme, kullanıcıların diledikleri sesi bildirim tonu olarak belirlemesini mümkün kılıyor. Kullanıcılar telefonlarına kayırlı olan kısa ses dosyalarını Telegram’a yükleyebilecek. Buna ek olarak, Telegram’da gönderilmiş sesli mesajlar da bildirim tonu olarak atanabilecek.

Telegram’dan verilen bilgiye göre, bu özellik şu an için 300 KB’tan daha küçük ses dosyalarını ve sesli mesajları destekliyor. Seçilen içeriğin 5 saniyeden kısa olması da koşullar arasında bulunuyor. Kullanıcılar bu özel sesleri belirli sohbetler için bildirim tonu olarak da belirleyebilecek.

Telegram bildirim tonunu özelleştirmenin yanında başka yenilikler de sunuyor. Söz konusu yeniliklerden birisi de sessize alma süresinin özelleştirilebilmesi. Daha önce kullanıcılar Telegram’daki bir sohbeti sadece 1 saat, 8 saat veya iki gün boyunca sessize alabiliyordu. Artık kullanıcılar bu süreyi doğrudan kendileri belirleyebilecek. Sohbetlerin sessizde kalma süresi 30 dakika veya iki ay olabilecek.

Buna ek olarak, bir sohbetteki mesajların otomatik olarak silineceği zaman da artık kullanıcılar tarafından belirlenebiliyor.

Telegram kullanıcılarına işletim sistemi bazlı yenilikler de sunuyor. Örneğin, iOS uygulamasında uygulama içi çeviri özelliği geliştiriliyor. Android’de ise Resim içinde Resim penceresinin boyutu kullanıcılar tarafından ayarlanabiliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Mini 3 drone yakında resmiyet kazanacak

DJI Mini 3 drone'unun Pro olmayan versiyonunu yakında tanıtmaya hazırlanıyor. Bu drone'a ait olduğu söylenen fotoğraflar Twitter'da paylaşılıyor. Söz konusu fotoğraflarda hem Mini 3'ü...

Elon Musk: Apple yeniden Twitter’a “tam kapasiteyle” reklam veriyor

Elon Musk'ın açıklamasına göre, Apple Twitter'a yeniden "eskisiyle aynı" miktarda reklam vermeye başladı. SpaceX, Tesla ve Twitter CEO'su söz konusu bilgiyi bir Spaces odasında...

ÖNE ÇIKANLAR