Teknoblog İnternet Teknoloji sosyal medya ile buluşuyor: Peter Rojas ve Ryan Block’un projeleri gdgt...

Teknoloji sosyal medya ile buluşuyor: Peter Rojas ve Ryan Block’un projeleri gdgt yayında!

PAYLAŞIN

gdgt-logoYabancı blogları ve teknoloji sitelerini sürekli takip ediyoruz, ki zaten bu gerekli, çünkü bütün yazılarımızı bu kaynakları takip ederek hazırlıyoruz. Engadget, Gizmodo, SlashGear, Boy Genius Report gibi siteler Türkiye’den de trafik alan siteler. Bu sitelere şimdi bir tane daha ekleyelim, o da gdgt.

Gizmodo ve Engadget’ın kurucusu Peter Rojas ve Engadget’ın eski şef editörlerinden Ryan Block yaklaşık bir senedir üzerinde çalıştıkları projeleri gdgt’yi bugün yayına verdiler. gdgt, İngilizce’de aygıt anlamına gelen “gadget” kelimesinden türetilmiş. Site daha önce görmediğimiz birşeyi deniyor, teknoloji ile sosyal medya kavramını buluşturuyor. Facebook, Wikipedia, Google Reader ve favori forumunuzun bir arada olduğunu düşünün. İşte gdgt’nin mantığı bu…  Site daha birkaç saattir yayında olduğu için üzerinde çalışmalar sürüyor, ara sıra hata mesajları ile karşılaşabilirsiniz.

İlgili – gdgt tanıtım videosu

Önceki HaberiPhone OS 3.1 beta’da göze çarpan yenilikler
Sonraki HaberDedikodu: NVIDIA Ion 2’yi 2009 sonuna yetiştirmek için çalışıyor

4 YORUM

  1. Sizi Bayadır takip ediyorum fakat bu takip ettiğiniz siteler pek türk kullanıcılarına hitap etmiyor ayrıca sitelerde iphone dan başka haber yayınlamıyorlar yeni web siteleri bulmanız gerekli açılmanız gerekli pc ye teknoloji haberlerine önem vermeniz gerekli türkiyede iphone kullanıcısı ne kadarki sürekli bundan bahsedilsin.
    Saygılar

    • iPhone şu sıralar oldukça popüler… Türkiye’de iPhone kullanıcısının ne kadar olduğu önemli değil. Mesela benim de iPhone’um yok, Nokia N95 kullanıyorum, yine de iPhone ile ilgili gelişmeleri takip ediyorum. Diğer teknolojik cihazlar için de aynı şekilde. Belki bazıları Türkiye’ye hiç gelmeyecek. Benim birincil amacım Türk internet kullanıcısına yurtdışında nelerin olduğunu göstermek. Belirttiğiniz PC ve teknoloji haberlerini okumak isteyenler için zaten halihazırda siteler var. Amaç farklı olmak. Yine de, dikkat ederseniz donanım, yazılım gibi konulara da yer veriyorum. İlginiz için çok teşekkür ederim.

  2. Sizinde ilginizden dolayı ben teşekkür ederim ne kadar ingilizcem olmasada sizin gibi siteri imrenerek izliyorum. Aynısını bende yapmak istiyorum ama nafile olsada ingilizcem destek versem

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz