Tecno Pova 4 ve Pova 4 Pro tanıtıldı, işte özellikleri

Tecno Pova 4 ve Pova 4 Pro adını taşıyan yeni telefonlarını gözler önüne çıkardı. İki akıllı telefon da MediaTek’in Helio G99 işlemcisiyle geliyor. 6000 mAh pil de Pova 4 telefonlarının ortak özellikleri arasında yer alıyor. Pro model OLED ekran ve daha hızlı şarj desteğiyle standart Pova 4’ten ayrılıyor.

Pova 4 ve Pova 4 Pro ilk olarak Bangladeş’te kullanıcılarla buluşacak. Telefonların diğer ülkelerde ne zaman piyasaya çıkacağı konusunda ise şu an için bir bilgi verilmiş değil.

Pova 4’te Helio G99’a 8 GB RAM eşlik ediyor. Depolama alanı seçenekleri ise 128 ve 256 GB. 6.82 inç büyüklüğündeki 90 Hz LCD ekran ise HD+ çözünürlük sunuyor. Ekranın üzerindeki damla çentik ise 8 megapiksel kameraya ev sahipliği yapıyor.

Telefonun arkasında iki kamera bulunuyor. 50 megapiksel ana kameraya eşlik eden diğer kamera hakkında detay verilmiş değil. Bu kameraların yanında ise çift tonlu LED flaş bulunuyor.

tecno pova 46000 mAh kapasiteli pil 18W şarj hızı desteğiyle geliyor. Android 12, stereo hoparlörler, NFC ve FM radyo telefonun özellikleri arasında yer alıyor. Gri ve mavi renk seçenekleri bulunan Tecno Pova 4’ün fiyatı konusunda henüz bilgi verilmiş değil.

Pova 4 Pro’da Helio G99 işlemci değişmezken ekran büyüklüğü 6.66 inçe iniyor. Full HD+ çözünürlüklü AMOLED ekranın yenileme hızı ise 90 Hz. 8 GB RAM ile gelen telefonun 256 GB depolama alanını microSD kartla büyütmek mümkün oluyor. Kamera tarafında da bir değişiklik söz konusu değil.

tecno pova 4 pro
Tecno Pova 4 Pro

Tecno Pova 4 Pro 45W şarj desteğiyle geliyor. 10W ters şarj desteği de telefonun özellikleri arasında yer alıyor.

Tecno Pova 4 Pro mavi renk seçeneğiyle raflardaki yerini alacak. 26900 Bangladeş takası (4936 TL) karşılığında satılacak telefonun ne zaman piyasaya çıkacağı bilinmiyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun