Teknoloji

Tecno Pop 6 Pro tanıtıldı, işte özellikleri

tecno pop 6 pro

Tecno Pop 6 Pro geçtiğimiz ocak ayında tanıtılan Pop 5 Pro’dan sekiz ay sonra gözler önüne çıktı. Pop 6 Pro’da 6.6 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüklü çentikli ekran bulunuyor. Bu çentik telefonun 5 megapiksel ön kamerasına ev sahipliği yapıyor. Ön kameranın sol tarafındaki flaş ise karanlık ortamlarda bile net selfie’ler çekilmesine yardımcı oluyor.

Akıllı telefonun dokulu arka panelinde ise çift kamera mevcut. Burada ana kamera görevini 8 megapiksel sensörü üstleniyor. Diğer kamera ise derinlik sensörü gibi görünüyor.

Pop 6 Pro’nun kalbinde adı açıklanmayan dört çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 2 GB RAM eşlik ediyor. Dahili depolama alanı ise 32 GB. Akıllı telefon kutusundan Android 12 Go Edition ve HiOS 8.6 kullanıcı arayüzüyle çıkıyor. İhtiyaç duyduğu enerjiyi ise 5000 mAh kapasiteli pilden alıyor. 4G destekli telefonun kenarında güç butonuna yerleştirilmiş bir parmak izi tarayıcısı da mevcut.

tecno pop 6 pro Tecno Pop 6 Pro için siyah ve mavi olmak üzere iki renk seçeneği sunuluyor. İlk olarak Bangladeş ve Hindistan gibi ülkelerde kullanıcılarla buluşacak olan telefonun uluslararası pazara ne zaman açılacağı belirsizliğini koruyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER