Teknoblog Mobil Symbian^4 arayüzü ilk kez videolarda karşımıza çıktı – Video

Symbian^4 arayüzü ilk kez videolarda karşımıza çıktı – Video

Symbian^3’üm resmileşmesinden sonra şimdi de Symbian^4 kullanıcı arayüzünün ilk video görüntüleri ortaya çıktı. Karşı karşıya olduğumuz şey dokunmatik ekranlı cihazlardan aşina olduğumuz bir görüntü… Üç tane farklı ana ekran bileşenlerle ve saat ya da hava durumu gibi canlı veri kutucuklarıyla doldurulabiliyor.

Symbian^4 arayüzü vaat edildiği gibi dokunma odaklı bir arayüz, ancak devrimsel birşey sunduğunu söyleyemeyeceğiz. Yazının devamında bulabileceğiniz her iki YouTube videosu da izleyenlere ilk izlenim sunacak görüntüler içeriyor. Symbian^4 arayüzlü cihazların 2011 yılının başında çıkması bekleniyor.

Video: Symbian^4 arayüzü [YouTube]

İlgili – Fierce Wireless

1 YORUM

  1. Uzunca bir süreden beri gündemi meşgul ederek çok büyük değişikliklerle beraber geleceği söylenen yeni symbian platformlarının aslında balondan ibaret olduğu devrimsel bir nitelik yerine çeşitli firmaların arayüzlerinden alıntılarak yapılmış çakma bir arayüzden ibaret olduğu görülüyor.Nokia gerçekten sefilleri oynuyor yapılan cihazların neredeyse tamamı birbirinin kopyası ve tasarımları berbat tuğla kalınlığında cihazlar.Yeni diye lanse edilecek olanlar ise şekli şemali bilinmesede arayüzden anlaşıldığı kadarıyla beklentiden uzak cihazlar.Dağ yine fare doğurdu

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz