Steve Wozniak: Apple’ın garaj hikayesi efsaneleştirildi

APPLE-GARAJ-051214

Apple’ın kurucularından Steve Wozniak, kurucusu olduğu şirkete dair her konuda görüş bildiriyor. Son olarak Bloomberg Businessweek’e konuşan Wozniak; Apple’ın ilk günlerinden, Steve Jobs’un vizyonundan, Apple I ve Apple II’nin başlangıçtaki satış rakamlarından bahsetti. Wozniak şirketin doğum yeri olarak bilinen “garaj” ile ilgili bir soruya da ilginç bir yanıt verdi. Wozniak pek çok kişinin gözünde ikonik bir mekan olan garajın “efsaneleştirilmiş bir yer” olduğunu belirtti.

Wozniak; garajda tasarım, prototip geliştirme, planlama ve üretim gibi çalışmalar yapmadıklarını ifade etti. Garajın kendilerine pek fazla şey vermediğini söyleyen Apple kurucusu, garajın sadece kendilerini evlerinde hissetmelerini sağladığını dile getirdi. Wozniak çalışma mekanı olarak bir garajı seçmelerinde o an için başka bir seçeneklerinin olmamasının da önemli bir rol oynadığını belirtti.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...