Teknoloji

Steve Jobs ve Silikon Vadisi’nin diğer starları Barack Obama ile yemek yedi

ABD Başkanı Barack Obama, geçtiğimiz perşembe akşamı John Doerr adlı bir risk sermayedarının evinde Silikon Vadisi’nin önde gelen yöneticileriyle bir akşam yemeği yedi. Yukarıda gördüğünüz yemek masası fotoğrafında yer alanların adlarını tek tek söyleyemesek de, Obama’nın sağına ve soluna teknoloji ve sosyal medya dünyalarının önde gelen iki ismini aldığı dikkatimizden kaçmadı.

Obama’nın sağında Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg var. Solunda ise Apple’ın CEO’su, son bir aydır sağlık sorunları nedeniyle işe gidemeyen, ancak işleri evden idare ettiği söylenen Steve Jobs bulunuyor. Steve Jobs’un ne kadar zayıflamış olduğu gözlerden kaçmıyor. Bunun yanında geçtiğimiz hafta içinde çıkan ve Jobs’un kanser tedavisi için Stanford Kanser Merkezi’ne gittiği ve orada görüldüğü haberleri de düşünüldüğünde Apple’ın CEO’sunun Apple’dan aldığı tıbbi izin sounda geri dönüp dönmeyeceği daha fazla merak ediliyor.

Çıkan bu son haberler ve fotoğraflar, Steve Jobs’un Apple’ın yerleşkesini ziyaret ettiği ve oldukça sağlıklı göründüğü haberleriyle çelişiyor. Bu arada Stanford Kanser Merkezi, sinema yıldızı Patrick Swayze’nin son günlerini geçirdiği yer olarak da anılıyor.

İlgili – Radar Online
İlgili – SFGate
İlgili – AppleInsider

Last Thursday, at the home of Venture Captialist John Doerr of Kleiner Perkins Caufield & Byers, a number of leading Silicon Valley executives sat down to dinner with the Country’s CEO-President Obama. While you might not be able to tell by the picture below, sitting to the President’s left might be the only Silicon Valley exec who is more well known around the world than the U.S. President. Of course, we are talking about Apple CEO Steve Jobs.

The angle of the photo does not let you see how thin Steve Jobs is said to have become. Add to that the latest news from Radar Online that the Apple co-founder has been seen leaving Stanford Cancer Center after getting additional treatment for his bout against cancer, and you have to wonder how long the CEO will remain on medical leave from Apple.

The report of Jobs’ condition contradicts a recent report that he was looking “healthy” while visiting the Apple campus at Cupertino. According to the San Francisco Chronicle, the National Enquirer is expecting to show pictures of a frail and ill looking Jobs in an upcoming issue. The Stanford Cancer Center is where movie star Patrick Swayze was a patient in his final days.

İLGİLİ HABERLER