Steve Jobs ilk iPhone’u daha piyasaya çıkmadan Obama’ya göstermiş

barack-obama-blackberry

Barack Obama 2007 yılında, daha henüz başkan olmadan önce birinci nesil iPhone’u görme şansına erişmiş ve o ürünü beğenmiş.

Believer: My Forty Years in Politics (İnançlı: Politikadaki Kırk Yılım) adlı kitabında Obama’nın baş kampanya danışmanı David Axelrod obama ve Steve Jobs arasında geçen özel görüşmeye de yer veriyor. 2007 yılının başlarında, iPhone haziran ayında piyasaya çıkmadan önce ikili arasında bir görüşme gerçekleşiyor.

Axelrod’a göre Obama görüşmenin ardından eğer yasalsa bir gemi dolusu Apple hissesi alacağını söylemiş, bu yeni ürünün gerçekten büyük bir şeye olacağını söylemiş.

Apple’ın son günlerde açıkladığı ilk mali çeyrek yıl sonuçlarına göre üç aylık dönemde 74.5 milyon iPhone satışı gerçekleştirildi, ayrıca şirket tarihindeki en yüksek gelirli üç aylık dönem geride bırakıldı. Gerçekten de Obama tahmininde yanılmıyormuş.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...