SteamVR oyunları 15 Kasım’da Windows Karma Gerçeklik başlıklarına geliyor

steamvr oyunlariWindows Karma Gerçeklik başlıklarından birine sahip olanlar, önümüzdeki hafta itibarıyla SteamVR oyunlarıyla buluşacak. Microsoft tarafından Rolling Stone’a yapılan açıklamaya göre, SteamVR oyunları 15 Kasım’da ön izleme programıyla Karma Gerçeklik platformuna gelecek.

Bu test programı sayesinde Karma Gerçeklik başlığı sahipleri, oyunları Microsoft yazılıma son şeklini vermeden önce deneyebilecek.

SteamVR desteği sayesinde Windows Karma Gerçeklik platformu Steam mağazasındaki oyunları başlıklara getirecek. Böylelikle Microsoft’un sanal gerçeklik başlıkları daha fazla oyuna açılmış olacak. Windows Karma Gerçeklik platformu çatısı altındaki başlıklarda hâli hazırda sadece 60 civarında oyun ve uygulamaya erişilebiliyor. Söz konusu oyun ve uygulamalar Windows Mağaza üzerinden indiriliyor. Popüler sanal gerçeklik oyunlarının büyük kısmına ise SteamVR aracılığıyla erişiliyor.

SteamVR oyunları için tam desteğin ne zaman sunulacağı bilinmiyor

Microsoft, SteamVR oyunları için tam desteğin sunulacağı tarih konusunda şimdilik bilgi vermedi. Ancak şirketin desteği, açıkları tespit etmek için beta olarak sunması ve açıkların kapatılmasının ardından tam desteği duyurması bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...