Eğlence

Steam eş zamanlı oyuncu sayısı rekorunu kırdı

valve steam

Valve’ın oyun dağıtım platformu Steam, geçtiğimiz hafta sonunda bir rekoru yaşadı. Platformdaki eş zamanlı oyun içi oyuncu sayısı ilk kez 10 milyonu geçti. Eş zamanlı çevrimiçi kullanıcı sayısı ise 32 milyona ulaştı. Paylaşılan verilere göre, eş zamanlı oyun içi oyuncu sayısı 10 milyon 82 bin 55 olurken; platformdaki eş zamanlı çevrimiçi kullanıcı sayısı da 32 milyon 186 bin 301’i buldu. İkinci sayının servise bağlanan, ancak oyun oynamayan kullanıcıları da kapsadığını bekirtmek gerekiyor.

Bu paylaşımdan sonra platformdaki eş zamanlı çevrimiçi kullanıcı sayısı rekorunun da bir kez daha yenilendiğini belirtmekte fayda var. Bu sayı daha sonrasında 33 milyon 78 bin 963’e ulaştı.

Platform 2020’den bu yana eş zamanlı çevrimiçi kullanıcı sayısında sürekli olarak rekor kırıyor. 2020’nin mart ayında pandemi başladığında 20 milyon 313 bin 451 eş zamanlı çevrimiçi kullanıcı sayısıyla rekor kırılırken, 2022’nin mart ayıyla birlikte bu rekor 30 milyon seviyesine kadar yükselmişti.

Steam’de en popüler oyun Counter-Strike: Global Offensive

Platformun en popüler iki oyunu ise pek şaşırtıcı değil. Counter-Strike: Global Offensive hafta sonunda 1 milyondan fazla eş zamanlı oyuncuya ulaştı. Bu oyunu DOTA 2 takip etti. Üçüncü sırada ise kısa süre önce yayınlanan Goose Goose Duck yer alıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER