Eğlence

Star Wars 8 15 Aralık 2017’de vizyona girecek

Star Wars serisinin sekizinci filmi 26 Mayıs 2017'de vizyona girecek

star wars 8

Star Wars 8 için bekleyiş, tahmin edilenden biraz daha uzun sürecek. Yapımcı Disney, efsanevi serinin en yeni filminin 15 Aralık 2017’de vizyona gireceğini açıkladı. İlk etapta filmin aynı yılın mayıs ayında izleyicilerle buluşması planlanmıştı. Bu haber hayranlar için üzücü olsa da, alınan kararın makul olduğunu söylemek mümkün.

Serinin vizyona giren en son filmi olan Güç Uyanıyor için de benzer bir erteleme kararı alınmış, böylelikle yönetmen J.J. Abrams’a film üzerinde biraz daha fazla çalışma imkanı sağlanmıştı. Geçtiğimiz aralık ayında vizyona giren filmin gişede gösterdiği muazzam başarı, alınan erteleme kararının doğruluğunu ortaya koymuştu. Aynı kararın Star Wars 8 için de tekrarlanması, hem yönetmen Rian Johnson’a film üzerinde daha fazla çalışma imkanı sağlıyor hem de vizyon dönemi itibarıyla yeni filmin Güç Uyanıyor’un gişe başarısını yakalamasını kolaylaştıracak bir etken niteliği taşıyor.

Erteleme kararı, yeni Star Wars filmlerinin yayın tarihleri arasında daha fazla zaman bırakılmasını da mümkün kılıyor. Disney, Star Wars evrenine başka bir açıdan yaklaşacak Rogue One’ı bu yılın aralık ayında vizyona sokmayı planlıyor. Sekizinci Star Wars filminin Rouge One’dan 5 ay sonra yayınlanması, kamuoyunu aşırı doz “Star Wars” etkisine maruz bırakabilir ve bu durum yeni filmin gişe başarısına olumsuz bir etkide bulunabilir.

Dolayısıyla Disney’in tüm Star Wars filmleri için vizyon tarihi olarak aralık ayını seçmesi ve kamuoyuna filmleri sindirmek adına yeterli zaman vermesi mantıklı bir karar gibi gözüküyor.

İLGİLİ HABERLER