Ana Sayfa Müzik Spotify'dan uzun yolculuklar için yeni özellik

Spotify’dan uzun yolculuklar için yeni özellik

Spotify kullanıcılarına kişiselleştirilmiş çalma listeleri sunmaya devam ediyor. Popüler çevrimiçi müzik platformunun yeni hamlesinin merkezinde ise uzun araba yolculukları bulunuyor. “Soundtrack Your Ride” adını taşıyan özellik kapsamında kullanıcılara cevapladıkları birkaç soru ve Spotify’daki dinleme geçmişleri doğrultusunda özel çalma listeleri hazırlanıyor.

Spotify’ın yeni özelliğinde kullanıcılardan öncelikle yolculuklarının başlangıç ve bitiş noktasını seçmeleri isteniyor. Bu noktaların belirtilmesinin ardından Google Haritalar üzerinden rota ve tahmini varış süresinin hesaplanıyor.

Google Haritalar destekli hesaplama işlemlerinin ardından kullanıcılara beş sorudan oluşan kısa bir test yapılıyor. Bu testte kullanıcılara kiminle seyahat ettikleri, nasıl tür bir arabaya sahip oldukları ve yolculukta nasıl bir mod içinde bulundukları soruları soruluyor. Spotify’ın testinde kullanıcılara iki adet de müzikal soru yöneltiliyor.

spotify soundtrack your ride Bu sorulardan ilki, kullanıcıların yolda dinlemeyi sevdikleri favori müzik türü. Bu soruya pop, rock, hip-hop/rap, country, indie, EDM ve mood seçenekleri arasından bir yanıt verilebiliyor. Spotify’ın yönelttiği ikinci müzikal soru ise “Mükemmel yolculuk şarkınız hangisidir?” oluyor. Burada da kullanıcıların önüne önceden belirlenmiş seçenekler çıkıyor.

spotify soundtrack your ride Söz konusu seçenekler şu şekilde sıralanıyor: Queen’den “Bohemian Rhapsody”, Vanessa Carlton’dan “A Thousand Miles”, Jason Derulo’dan “Ridin’ Solo”, Rascal Flatts’tan “Life is a Highway”, Sam Hunt’tan “Body Like a Back Road” ve Jonas Brothers’tan “Sucker”.

Spotify yeni aracını şimdilik sadece ABD’de sunuyor

Gerekli tüm verilerin toplanmasının ardından yolculuk süresiyle aynı uzunlukta bir çalma listesi kullanıcıların karşısına çıkıyor. Liste, kullanıcıların çalma listesi kütüphanesine de kaydediliyor. Bu sayede listeye daha sonra erişmek de kolaylaşıyor. Spotify’ın yeni özelliğinin oluşturduğu listelerde içerik ağırlığının kısa testte verilen yanıtlardan ziyade kullanıcıların dinleme geçmişi üstüne kurulu olduğunu söylemek çok yanlış olmayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Spotify'dan George Floyd anısına sessizlik eylemi

Spotify, yolculuk için çalma listesi hazırlama özelliğini şimdilik sadece ABD’de kullanıma sunmuş durumda. Bu özelliğin önümüzdeki dönemde başka ülkelere de açılması sürpriz olmayacaktır.

Güncel teknoloji haberleri her sabah posta kutunuzda. Hemen abone ol!

Huawei P40 İncelemesi

Her ne kadar şu sıralar Huawei P40 serisinin dikkatleri üzerine çeken, en iyi performansı sunan modeli P40 Pro olsa da, bu seriye adını veren...

TCL 10L İncelemesi

Uzun yıllar boyunca başka şirketler için telefon üreten TCL, artık kendi markasını kullandığı cihazlarla akıllı telefon pazarında boy gösteriyor. Bu yolculuğa TCL Plex ile...

‘Yeni normal’de MediaMarkt’ta alışveriş nasıl oluyor? [Video]

MediaMarkt mağazaları mart ayının sonlarına doğru yeni tip koronavirüs salgınına karşı tedbir amacıyla geçici olarak kapatılmıştı. Salgının ilk dalgasının atlatıldığına dair işaretlerin ardından devlet...

MediaMarkt Teknolojiyle Yenilen kampanyası ile tüm ihtiyaçlarınız için kaçırılmayacak fırsatlar

Türkiye'nin dört bir yanındaki MediaMarkt mağazaları sağlıklı bir alışveriş ortamı için yürütülen 3 kademeli bir hijyen planı çerçevesinde bugün kapılarını açtı. MediaMarkt, mağazaların yeniden...

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun