Spotify TikTok tarzında video akışını test etmeye başladı

google news abone ol

Spotify, iOS uygulamasının beta versiyonunda, şarkılar çalınırken tam ekran video klipler gösteren yeni bir TikTok tarzı video akışını test ediyor. Bu özellik ilk olarak, akışın çalışır hâlini gösteren bir videoyu paylaşan Chris Messina tarafından fark edildi.

Bu özellik kullanılabilir olduğunda, video akışına “Keşfet” etiketli gezinme çubuğundaki yeni bir dördüncü sekmeden erişilebilir. Daha sonra, akışta gezinirken tek tek parçalar beğenilebilir ve ayrıca her şarkı için seçenekleri getirmek için üç noktalı bir menü simgesi bulunuyor.

Spotify, TechCrunch’a yaptığı bir açıklamada testi onayladı, ancak daha geniş bir kullanıma sunulup sunulmayacağı veya ne zaman görülebileceği konusunda yorum yapmadı. Bir temsilci, “Spotify’da kullanıcı deneyimimizi geliştirmek için rutin olarak bir dizi test yapıyoruz” dedi. “Bu testlerden bazıları, daha geniş kullanıcı deneyimimizin önünü açıyor ve diğerleri yalnızca önemli bir öğrenme işlevi görüyor. Şu anda paylaşacak başka haberimiz yok.”

Netflix de TikTok benzeri paylaşımlar deniyor

Bu test, Netflix’in, kullanıcıların izleyecekleri yeni içerik keşfetmelerine yardımcı olmak için iOS uygulamasında benzer bir arayüzü test etmeye başlamasının hemen ardından ortaya çıktı. “Çocuk Klipleri” olarak adlandırılan özellik, çocuklara uygun programlardan içerikleri gösteriyor ve bu yılın başlarında benzer bir biçime sahip olan ve “Hızlı Gülüşler” olarak adlandırabileceğimiz akışının lansmanını takip edecek gibi görünüyor. TikTok’un etkileşim saatleri arttıkça, sosyal olmayan medya platformları bile, kullanıcıların kendi hizmetleriyle etkileşim kurmasına yardımcı olmak için TikTok’un biçimini kullanmakla ilgilenmeye başlıyor.

Keşfet akışı, Spotify’ın sanatçıların hizmette müziklerinin yanında video oynatabilecekleri mevcut Canvas özelliğini temel alıyor gibi görünüyor. TechCrunch’ın haberine göre Keşfet özet akışının parçası olarak gösterilen videolar, Canvas için kullanılanlarla aynı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
MediaTek Dimensity 8200 8100'den çok farklı olmayacak

Biçimlerin nasıl değiştiğine dair ilginç bir işaret olarak, Spotify’ın yeni testinin keşfi, hizmetin birkaç oynatma listesinin yanı sıra Snapchat tarzı hikayeler özelliğini kullanmayı denemesinden neredeyse bir yıl sonra geliyor. Bakalım, gelecek yıl bu zamanlarda moda içerik yöntemi ne olacak, hep birlikte göreceğiz.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yandex Rusya ile bağlarını koparmayı planlıyor

Yandex Rusya'nın teknoloji alanındaki en tanınmış markası konumunda. Son yıllarda Batılı rakiplerinin gerisinde kalmamak için sıkı bir mesai harcayan şirket kendi akıllı cihazlarını, sürücüsüz...

Twitter şirketlere altın rengi, resmi kurumlara gri tik verecek

Twitter yenilenmiş Onaylamış Hesap programını 2 Aralık'ta hayata geçirecek. Yenilenmiş programda manuel doğrulama aşaması uygulanırken, farklı kullanıcı türleri için farklı renklerde tikler verilecek. Konuyla...

Netflix Sıcak Kafa dizisinden yeni görüntüler paylaştı

Netflix Sıcak Kafa dizisinin duyurusunu daha önce yapmıştı. Apokaliptik bir dünyayı anlatan dizinin resmi fragmanı ve yeni görüntüleri paylaşıldı. Yeni görüntüler izleyicileri nelerin beklediği...

Spotify Storylines Gaye Su Akyol’un yeni albümüyle Türkiye’de

Spotify’ın sanatçılar ve hayranları arasındaki bağı her zamankinden daha fazla güçlendiren özelliği Storylines, Türkiye’deki müzikseverlerle buluşuyor. Spotify Storylines, ilk kez, Gaye Su Akyol’un dördüncü...

ÖNE ÇIKANLAR