Spotify yakında otomobiller için bir müzik çalar çıkarabilir

google news abone ol

spotifyHafta içinde hisseleri New York Borsası’nda işlem görmeye başlayan Spotify, dünyanın en popüler çevrim içi müzik servisi konumunda. Şirketin bu gücünden fiziksel bir üründe de yararlanmaya istediğine dair haberler de bir süredir etrafta dolaşıyor. Bu doğrultuda bir akıllı hoparlörün veya otomobiller için bir müzik çaların çıkarılabileceği iddia ediliyor.

Bazı Spotify abonelerinin Reddit’te yaptığı paylaşımlar, şirketin donanım konusundaki ilk durağının otomobiller için bir müzik çalar olacağını düşündürüyor. Uygulama içinde bir teklifle karşılaştıklarını belirten kullanıcılar, aylık 12.99 ila 14.99 dolarlık fiyatlarla kendilerine otomobil için müzik çalar önerildiğini ifade etti. Söz konusu teklife tıklandığında kullanıcıların bir hata mesajıyla karşılaştıkları belirtilirken, bazı kullanıcılar cihazda yerleşik 4G bağlantısının bulunduğu bilgisini gördüklerini dile getirdi.

Konu çevrimiçi müzik servisinin destek forumlarında da gündeme geldi. Forum yöneticileri, kullanıcıların karşısına çıkan tekliflerin bir test olabileceğini ve konuyla ilgili bilgilerinin olmadığını söylemekle yetindi. Paylaşılan ekran görüntüleri cihazın sesle kontrol desteğine de sahip olduğunu da gösterirken, şirketin geçtiğimiz ay itibarıyla uygulama içinde sesle aramayı test etmeye başlamış olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Spotify cephesi konuyla ilgili olarak bir açıklama yapmazken, çok sayıda insanın bu teklifle karşılaşması ortada somut bir cihaz olduğunu düşündürüyor. Şirket 24 Nisan’da bir duyuru yapacağını açıklasa da, bu duyurunun ne ile ilgili olduğu konusunda ipucu vermiş değil.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR