Spotify mobil uygulamalarında “Kitaplığın” bölümünün tasarımını yeniliyor

Spotify, “Kitaplığın” bölümünün mobil uygulamalar için hazırlanan yeni tasarımını duyurdu. Yeni tasarım ile kullanıcıların koleksiyonlarını kolaylıkla keşfetmeleri ve kaydettikleri müzik ile podcast’lerine daha hızlı bir şekilde ulaşmaları için geliştirilmiş bir yol sunulduğu belirtildi.

Güncellenen tasarımı ve eklenen özellikleriyle yeni “Kitaplığın”, dinleyicilerin içerik aramaya ve koleksiyonlarını düzenlemeye daha az zaman harcamalarını, yıllar içerisinde sevdikleri müzik ve podcast’leri keşfetmeye ve hatta yeniden keşfetmeye ise daha fazla zaman ayırmalarını sağlayacak.

“Kitaplığın” için hazırlanan yeni özellikler ise şunlar:

  • Hem müzik hem de podcast koleksiyonuna göz atmak ve arama yapmak artık hem çok daha kolay hem de hepsi tek bir yerde.
  • Yeni dinamik filtreler, koleksiyonunuz içerisinde gezinmenizi kolaylaştırıyor. Kaydettiğiniz ve eşleşen içerikleri görmek için albüm, sanatçı, şarkı listesi veya podcast arasından seçim yapabilirsiniz. Ardından, örneğin hareket halindeyseniz, çevrimdışı* olarak kullanılabilen tüm içeriğinizi tek seferde görüntülemek için İndirilenler filtresine dokunmanız yeterli.
  • Gelişmiş sıralama seçenekleri ile içeriklerinizi; alfabetik olarak, en son çalınanlara göre veya içerik oluşturucusunun ismine göre görüntüleyebilirsiniz.
  • En çok dinledikleriniz üzerinde daha fazla kontrol ve daha kolay  erişim. İstediğinizde, anında ulaşabilmek için seçeceğiniz dört albüm, çalma listesi veya podcast yayınını sabitleyebilirsiniz. “Sabitle” seçeneğini görüntülemek için bu içerikleri sağa kaydırmanız yeterli.
  • Albüm, çalma listesi ve podcast kapaklarını geniş bir şekilde görüntülemek ve beğendiğiniz içerikleri daha görsel bir şekilde sıralamak için yeni Grid görünümünü kullanabilirsiniz.

Spotify, yeni “Kitaplığın” tasarımını önümüzdeki haftadan itibaren mobil uygulamalarında kullanıcılarla buluşturacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy A53 5G fotoğrafları dört arka kamerayı gösteriyor

İLGİLİ HABERLER