Spotify kullanıcılarını sevindirecek Apple Watch özelliği dağıtıma çıkıyor

Aylar süren test sürecinin ardından Spotify, en çok önemli özelliği Apple Watch’a getiriyor. Kullanıcılar bir süredir Spotify’dan doğrudan giyilebilir cihaz üzerinden internet bağlantısı aracılığıyla müzik dinleme imkanını sunmasını talep ediyordu. Böylelikle iPhone’a bağlı kalmak gerekmeyecekti. Spotify, buna imkan veren yayın yeteneğini sunmaya başladığını açıkladı.

Spotify’ın Apple Watch uygulamasını çıkarmasının üzerinden birkaç yıl geçti. Ancak birçok önemli özellik bulunmadığı için uygulama, iPhone’da çalan parçanın uzaktan kontrol edilmesinin ötesine geçemiyor.

Ne var ki, eylül ayında işlerin değiştiği görülmeye başlandı. Bazı Spotify kullanıcıları, parçaları doğrudan bileklerinden dinlemelerine imkan tanıyan bir özelliğin beta olarak sunulduğunu gördüler.

Spotify son günlerde bu özelliği sessiz sedasız herkese sunmaya başladı. Bu, Spotify kullanıcılarından gelen ve Apple Watch üzerinden doğrudan müzik yayını yapabildiklerini belirten durum raporlarının artmasından anlaşılıyor. Kullanıcılar iPhone’larına ihtiyaç duymadan, Wi-Fi veya hücresel bağlantı üzerinden podcast veya müzik dinleyebiliyor.

Kullanıcılar müzik arşivlerine ve en son çalışan içeriklere doğrudan erişebildiklerini de belirtiyor. Ancak Apple Watch uygulamasından arama özelliği henüz yok gibi görünüyor. Bu nedenle diğer içeriklere erişilmesi için Siri’nin kullanılması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iOS 15 ilk iki günde iOS 14 kadar ilgi görmedi

Spotify, geçtiğimiz eylül ayında Engadget‘a Apple Watch üzerinde Spotify’da internet üzerinden müzik dinleme özelliğinin test aşamalarına girildiğini açıklamıştı. Tüm kullanıcıların bu özellikten yararlanmalarının ne kadar süreceği ise henüz bilinmiyor.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun