Eğlence

Spotify Jam ile beraber müzik dinlemek için yeni ve kişiselleştirilmiş bir yol daha sunuyor

spotify jam

Spotify Jam adını taşıyan ve belli bir gruptaki herkesin birlikte müzik dinlemesine olanak sağlayan kişiselleştirilmiş, gerçek zamanlı bir dinleme deneyimini duyurdu. Şirket, Jam ile beraber müzik dinleme deneyiminin bir üst seviyeye taşınacağını belirtti.

Spotify’ın Blend ve Ortak Çalma Listeleri gibi popüler bazı özelliklerini geliştirip bunları kişiselleştirme teknolojisiyle birleştiren Jam, arkadaşlarınızla birlikte dinlemeyi her zamankinden daha iyi hale getirmeyi vadediyor.

Favori şarkınızı sevdiklerinizle paylaşmak gibisi yok ve artık Jam’le tüm arkadaş grubunuz, paylaşımlı şarkı sırası, bu gruba özel olarak oluşturulmuş öneriler ve kimin hangi şarkıyı eklediğini görebilme özellikleri sayesinde eğlenceye ortak olabilecek.  

Spotify Jam nasıl çalışıyor?

  • Jam’i başlatmak için bir Premium kullanıcı, bir çalma listesi, şarkı veya albüm seçer. Ardından, ekranınızın alt kısmındaki “Bağlan” düğmesine tıklayarak ya da favori çalma listeniz, favori albümünüz veya şarkınızdaki üç noktaya tıklayınca açılan menüye girerek “Jam’i Başlat” düğmesini göreceksiniz. 
  • Şarkıları oynatmak için bir cihaz seçebilirsiniz; bu ister telefonunuz ister hoparlörünüz olabilir. Evdeki paylaşılan Wi-Fi bağlantınızı kullanan diğer kişiler de katılmak isterlerse anında Jam’e katılabilir. 
  • Daha sonra arkadaşlarınızı (Premium veya Free kullanıcılar olabilir) şu üç yöntemden birini kullanarak davet edebilirsiniz:
  • Jam’deki herkes kendi cihazı üzerinden sıraya şarkı ekleyebilir, kimin hangi şarkıyı eklediğini görebilir ve öneriler alabilir. 
  • Jam oturumunun sahibi olan kullanıcı ayrıca Jam’de kimin olduğunu belirleyebilir, şarkıların sırasını değiştirebilir veya ortama uymadığını hissettiği bir şarkıyı sıradan kaldırabilir.
    • Jam oturumunun sahibi ayrıca oturumdaki diğer herkesin parçaların sırasını değiştirmesine veya o parçayı sıradan kaldırabilmesine izin vermek için “Misafir kontrolleri”ni de açabilir. “Misafir kontrolleri” kapatıldığında yalnızca Jam oturumunun sahibi çalma sıradaki şarkıları yeniden düzenleyebilir. 
spotify jam

Spotify Jam, bugün itibarıyla dünya genelindeki tüm Premium ve Ücretsiz Spotify kullanıcıları için kullanıma sunuldu. Jam’i deneyimleyebilmek için kullanıcıların uygulamalarını son sürümüyle güncellemeleri gerekiyor.

İLGİLİ HABERLER