Eğlence

Hideo Kojima’nın podcast’i Spotify’da dinleyicilerle buluşacak

spotify hideo kojima
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Metal Gear Solid ve Death Stranding gibi oyunların yaratıcısı Hideo Kojima, oyun dünyasının en önemli isimleri arasında yer alıyor. Spotify Hideo Kojima’nın yeni podcast’ini 8 Eylül’de İngilizce ve Japonca olarak dinleyicilerle buluşturacağını açıkladı. Kojima’nın podcast’i “Hideo Kojima presents Brain Structure” adını taşıyor.

Hideo Kojima presents Brain Structure, oyunlar, sinema, kitaplar, sanat, felsefe ve sosyal konular da dahil olmak üzere Kojima’nın favori konu başlıklarına yer verirken, Kojima’nın fikirlerinin ve yaratıcı düşüncesinin arkasındaki dehayı da ortaya çıkaracak. Seçkin yerli ve uluslararası isimlerin yanı sıra iş dünyası, teknoloji ve eğlence dünyasından farklı deneyimlere sahip, alanının en iyisi içerik profesyonellerinin ağırlanacağı talk show’da konuklar, Kojima ile bir araya gelip sohbet edecek ve ve birbirinden zorlayıcı konuların derinliklerine inecek.

Spotify’a özel bu podcast yayınında Kojima, oyun ve teknoloji ile ilgili en güncel gelişmeleri masaya yatıracak olan Kanada oyun medyasının önde gelen ismi, TV sunucusu ve aynı zamanda Kojima’nın da çok yakın arkadaşı Geoff Keighley’i düzenli olarak konuk edecek. Buna ek olarak, çok satan oyun Death Stranding’in kapanış müziğini yapan Japon müzisyen Michiharu Shimoda, namıdiğer Silent Poets, Hideo Kojima presents Brain Structure için bir açılış müziğine imza attı.

Hideo Kojima, “Düşüncelerimi global bir dinleyici kitlesiyle paylaşmak istedim ve Spotify’ın dünyadaki tüm hayranlarıma ve arkadaşlarıma ulaşmak için en iyi yer olacağını hissettim” diyor ve ekliyor: “Her bölümü aynı anda hem Japonca hem de İngilizce olarak yayınlamak iddialı bir yaklaşım, ancak yaratıcılık konusunda ilham almayı ve bunu dünyanın her yerinden dinleyiciyle paylaşarak güzel vakit geçirmeyi dört gözle bekliyorum.”

Spotify Japonya, Studios Direktörü Chieko Nishi, “Spotify’da heyecan verici, eğlenceye yeni bir boyut kazandıran ve hayranları sevdikleri şeylere yaklaştıran podcast içeriklerini hayata geçirmek için en iyi içerik oluşturucularla çalışmaya odaklandık” diyor ve devem ediyor: “Hideo Kojima’nın podcast’leri, çok daha geniş bir dinleyici kitlesinin kendisinin fikirlerinin keyfini çıkarabilmesini sağlayacak ve aynı zamanda Kojima’nın sınırların ötesine geçmeye karşı duyduğu arzuyu da destekleyecek.”

Spotify Hideo Kojima’nın podcast’inin ilk bölümünü 8 Eylül’de yayınlayacak. Podcast’in yeni bölümleri her perşembe Türkiye saatiyle 15.00’da dinleyicilerle buluşacak.

İLGİLİ HABERLER