Eğlence

Spotify FIFA oyunlarının en sevilen şarkılarını açıkladı

spotify fifa

Spotify eylül ayında duyurduğu resmi EA Sports FIFA 23 soundtrack’i ile müzik ve futbolun kültürel dünyalarının bir araya gelişini kutlamıştı. O günden bu yana FIFA fanatikleri, Central Cee’den “Obsessed With You”, Linton ve Quevedo’dan “Ahora y Siempre” ve Jack Harlow’dan “Nail Tech” gibi oyuncular arasında popülerlik kazanan hit şarkılarla bu soundtrack’i daha da benimsedi. Spotify FIFA serisinin hayranlarını sevindirecek duyurularına devam ediyor.

Spotify şimdi de, siz galibiyetlerinizi kutlarken sizin için en iyi audio deneyimini yaratabilmek için, favori parçalarınızdan bazılarını, EA SPORTS FIFA soundtrack’lerindeki klasikleşmiş şarkılarla bir araya getiren, tamamen özel ve kişiselleştirilmiş EA SPORTS FIFA Mix’i duyurdu.

EA SPORTS, her futbolseverin favori oyunu olan FIFA’nın 25 yıllık ikonik soundtrack’lerini kutlarken, Spotify da oyunun 1993’te duyurulan ilk versiyonundan bu yana tüm sürümlerine göz atarak en sevilen şarkıların hangileri olduğunu açıkladı:

 • Tüm zamanların şampiyonu: Glass Animals’ın tüm dünyayı kasıp kavuran, FIFA 21’in soundtrack’inde de yer alan parçası “Heat Waves” dünya çapında tüm zamanların en çok dinlenen EA SPORTS FIFA şarkısı oldu.

 • Galibiyet nostaljisi: EA SPORTS FIFA 14’te yer alan John Newman’ın klasikleşmiş parçası “Love Me Again”, kullanıcıların kendi oluşturdukları FIFA temalı çalma listelerine en çok ekledikleri şarkı oldu.

 • EA SPORTS FIFA’nın başarısı: : FIFA soundtrack’leri oyunseverler arasında o kadar popüler oldu ki kullanıcılar bu soundtrack’lerden parçaları kendi oluşturdukları 330 milyondan fazla çalma listesine ekledi.

Spotify FIFA soundtrack’indeki tüm şarkıları tek bir yerden ulaşılabilir hâle getirdi

EA SPORTS ve Spotify, FIFA Soundtrack kataloğundaki 1.000’in üzerindeki şarkıyı tek bir yerden ulaşılabilir ve çalınabilir hale getirmek için bir işbirliği gerçekleştirdi. FIFA severler, buradan, favori şarkılarına destek olabiliyor ve hatta #UltimateFIFASoundtrack etiketini kullanarak bu şarkıların, Spotify’da 7 Kasım’da yayınlanacak olan ve 9 Kasım’da da oyun içi güncellemeyle oyuna dahil edilecek olan parçaların da yer alacağı Ultimate FIFA Soundtrack’te hak ettiği yeri alması için sosyal medya üzerinden paylaşım yapabiliyor.

Spotify FIFA soundtrack’lerinde en çok dinlenen şarkıları da açıkladı. Türkiye’de en çok dinlenen ilk 5 şarkı şu şekilde sıralanıyor:

 1. Glass Animals – “Heat Waves

 2. maNga – “Bir Kadın Çizeceksin

 3. John Newman – “Love Me Again

 4. KALEO – “Way down We Go

 5. Gorillaz – “Rhinestone Eyes

EA SPORTS FIFA soundtrack’lerindeki şarkılar arasından oyunseverlerin kendi oluşturdukları FIFA temalı çalma listelerine en çok ekledikleri 5 şarkı:

 1. John Newman – “Love Me Again

 2. Avicii – “The Nights

 3. Imagine Dragons – “On Top Of The World

 4. Saint Motel – “My Type

 5. Smallpools – “Dreaming

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER