Spotify Enhance ile çalma listelerini otomatik olarak geliştirecek

Oluşturduğunuz çalma listeleri için tek bir tıklatmayla benzer şarkılardan oluşan eklemeler

Spotify “Enhance“, yani “Geliştir” olarak adlandırılan yeni bir özelliği kullanıma sunmaya başladı. Bu özellik, müziğinizin mevcut stiline ve temasına teorik olarak uyan önerilen şarkılarla çalma listelerinizi otomatik olarak zenginleştiriyor.

Bu özellik, bundan böyle çalma listelerinin en üstünde görünecek yeni bir Geliştir düğmesi aracılığıyla çalışır. Haberi yayına hazırlarken yaptığımız kontrolde henüz Spotify hesabımız için bu düğme etkinleştirilmemişti. Özelliği etkinleştirmek için bu düğmeye dokunun. Bu, Spotify’ın algoritmasının, çalma listenize uyacağını düşündüğü önerilen şarkıları otomatik olarak eklemesini sağlar. Geliştirilmesi önerilen şarkılar, orijinal listenizin bir parçası olmadıklarını ve şarkının yanında görünen artı düğmesine dokunarak kalıcı olarak eklenebileceğini belirtmek için parlak yeşil bir parıltı simgesiyle işaretlenir.

Bununla birlikte, Enhance aracılığıyla eklenen şarkılar, mevcut çalma listenizdeki şarkıların yerini almaz veya bunlarla karışmaz ve çalma listenizin üst kısmındaki Geliştir düğmesinin kapatılmasıyla kolayca kaldırılabilir. Ayrıca, önerilen parçaların listedeki orijinal parçaları bastırması yönünde endişelenmenize gerek yok. Spotify, her iki parçadan sonra aralıklı olarak eklenen eklemelerle yalnızca maksimum 30 şarkı ekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Realme Pad tablet sonunda resmiyet kazandı

Geliştirilmiş çalma listeleri hem Android hem de iOS’ta mevcut olacak. Önümüzdeki ay şu ülkelerde Spotify Premium abonelerine sunulacaktır: ABD, Almanya, Andorra, Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Güney Kıbrıs, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İsrail, İtalya, İzlanda, Kanada, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Meksika, Monako, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Yeni Zelanda ve Yunanistan. Şirket, bu özelliği gelecekte başka ülkelere de sunacağını belirtiyor.

Eğitim için tablet önerileri – Video

MediaMarkt için hazırladığımız tablet önerileri videosunda, farklı ekran büyüklüklerine ve teknik özelliklere sahip olan, fiyatları da modelden modele değişiklik gösteren çeşitli tablet önerileri sıralıyoruz.

iOS 15 ve iPadOS 15’in çıkış tarihi belli oldu

Apple, iOS 15 ve iPadOS 15'in kullanıcılarla buluşacağı tarihi açıkladı. Şirketin WWDC 2021'de duyurusunu yaptığı yeni yazılım sistemi güncellemeleri 20 Eylül itibarıyla dağıtıma çıkacak. Hem...