Spotify diğer kullanıcıları engellemeyi kolaylaştırıyor

Spotify kullanıcılarının platformdaki diğer kullanıcıları engellemesini kolaylaştırıyor. Eskiden bir kişiyi engellemek için müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek gerekiyordu. Ancak artık engelleme aracı kullanıcı profillerinde bulunabilecek.

Bir kullanıcıyı engellemek için öncelikle o kişinin Spotify’daki profiline gitmek gerekiyor. Kullanıcı ismi ve fotoğrafının altında, herkese açık çalma listelerinin üstünde yer alan üç nokta ikonuna dokunulduğunda “engelle” seçeneği ortaya çıkıyor. Engellenen kişiler kullanıcının dinleme aktivitesine, herkese açık çalma listelerine ve profil sayfasına erişemiyor. Engelleme işlemi aynı menü üzerinden geri alınabiliyor.

Spotify’dan konuyla ilgili olarak The Verge sitesine gönderilen açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Spotify’da kullanıcılarımıza en iyi dinleme deneyimini yaşatmak istiyoruz. Gizlilik bizim için daima çok önemli bir konu oldu. Kullanıcılarımıza sunduğumuz engelleme özelliği de bu doğrultuda attığımız en yeni adım niteliğini taşıyor.”

Spotify diğer kullanıcıları engellemeyi kolaylaştırıyorSpotify, 2019’da kullanıcılarına sanatçı engelleme imkanını sunmuştu. Ancak diğer kullanıcıları engelleme özelliği de uzun süredir talep ediliyordu. 2018’de BuzzFeed tarafından yapılan bir araştırma, kullanıcıların dinleme aktivitelerini gizleyemedikleri için diğer kullanıcıların taciziyle karşı karşıya kalabildiğini göstermişti.

Spotify’ın yeni aracı bu hafta itibarıyla tüm kullanıcılara açılacak.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun