Eğlence

Spotify beğenilen şarkıları türe ve moda göre filtreleyecek

spotify

Spotify, kullanıcılarının beğenilen şarkılarının içinde gerekli zamanlarda bir eleme yapmasını kolaylaştırıyor. Şirket sunduğu yeni özellikle beğenilen şarkıların türe ve moda göre filtrelenmesini mümkün hâle getiriyor. Böylelikle kullanıcıların o anki hislerinden taviz vermeden beğendikleri şarkıların tadını çıkarması sağlanıyor.

Bir kullanıcının beğenilen şarkılar listesinde hem hareketli hem de daha sakin tempoda şarkılar bulunabiliyor. Spotify’ın yeni özelliği sayesinde kullanıcılar bu şarkıları modlarına veya genel olarak türlerine göre sınıflandırma imkanı elde ediyor.

Filtrelere erişmek isteyen kullanıcıların en az 30 şarkıyı beğenmiş olması gerekiyor. Ardından kullanıcılar kitaplıklarına gidip beğenilen şarkılar listesini açıp en üstte sıralanan filtrelerden birini seçebiliyor. Kullanıcılar seçtikleri filtreyi diledikleri zaman kaldırıp bir diğeriyle değiştirebiliyor. Bu özelliğin ilk etapta sadece ABD, İngiltere ve Kanada’da kullanılabildiğini belirtmekte de fayda var.

Spotify, her türlü ses ihtiyacının karşılanmasında bir numaralı adres olmayı hedeflediğini açık biçimde belirtiyor. Bu yeni filtre özelliği küçük olsa da, platformun gündelik kullanışlılığını artıracak bir adım niteliği taşıyor.

İLGİLİ HABERLER