Spotify beğenilen şarkıları türe ve moda göre filtreleyecek

Spotify, kullanıcılarının beğenilen şarkılarının içinde gerekli zamanlarda bir eleme yapmasını kolaylaştırıyor. Şirket sunduğu yeni özellikle beğenilen şarkıların türe ve moda göre filtrelenmesini mümkün hâle getiriyor. Böylelikle kullanıcıların o anki hislerinden taviz vermeden beğendikleri şarkıların tadını çıkarması sağlanıyor.

Bir kullanıcının beğenilen şarkılar listesinde hem hareketli hem de daha sakin tempoda şarkılar bulunabiliyor. Spotify’ın yeni özelliği sayesinde kullanıcılar bu şarkıları modlarına veya genel olarak türlerine göre sınıflandırma imkanı elde ediyor.

Filtrelere erişmek isteyen kullanıcıların en az 30 şarkıyı beğenmiş olması gerekiyor. Ardından kullanıcılar kitaplıklarına gidip beğenilen şarkılar listesini açıp en üstte sıralanan filtrelerden birini seçebiliyor. Kullanıcılar seçtikleri filtreyi diledikleri zaman kaldırıp bir diğeriyle değiştirebiliyor. Bu özelliğin ilk etapta sadece ABD, İngiltere ve Kanada’da kullanılabildiğini belirtmekte de fayda var.

Spotify, her türlü ses ihtiyacının karşılanmasında bir numaralı adres olmayı hedeflediğini açık biçimde belirtiyor. Bu yeni filtre özelliği küçük olsa da, platformun gündelik kullanışlılığını artıracak bir adım niteliği taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Spotify Yenilikler akışı ile müzik ve podcast takibini kolaylaştıracak

Sony 10 milyondan fazla PS5 oyun konsolu sattı

Sony Interactive Entertainment, 12 Kasım 2020’de piyasaya sürülen en yeni nesil oyun konsolu PlayStation5'in dünya genelinde 10 milyondan fazla sattığını duyurdu. Sony daha önce...

WhatsApp iOS ile Android arasında sohbet geçmişi taşıma özelliğini test ediyor

WhatsApp, WABetaInfo ve 9to5Google'ın haberlerine göre, kullanıcılarının sohbet geçmişlerini iOS'tan Android'e aktarmaları için bir yol geliştiriyor. Bu özellik, Facebook'un sahip olduğu mesajlaşma hizmetiyle ilgili...