Spotify beğenilen şarkıları türe ve moda göre filtreleyecek

Spotify, kullanıcılarının beğenilen şarkılarının içinde gerekli zamanlarda bir eleme yapmasını kolaylaştırıyor. Şirket sunduğu yeni özellikle beğenilen şarkıların türe ve moda göre filtrelenmesini mümkün hâle getiriyor. Böylelikle kullanıcıların o anki hislerinden taviz vermeden beğendikleri şarkıların tadını çıkarması sağlanıyor.

Bir kullanıcının beğenilen şarkılar listesinde hem hareketli hem de daha sakin tempoda şarkılar bulunabiliyor. Spotify’ın yeni özelliği sayesinde kullanıcılar bu şarkıları modlarına veya genel olarak türlerine göre sınıflandırma imkanı elde ediyor.

Filtrelere erişmek isteyen kullanıcıların en az 30 şarkıyı beğenmiş olması gerekiyor. Ardından kullanıcılar kitaplıklarına gidip beğenilen şarkılar listesini açıp en üstte sıralanan filtrelerden birini seçebiliyor. Kullanıcılar seçtikleri filtreyi diledikleri zaman kaldırıp bir diğeriyle değiştirebiliyor. Bu özelliğin ilk etapta sadece ABD, İngiltere ve Kanada’da kullanılabildiğini belirtmekte de fayda var.

Spotify, her türlü ses ihtiyacının karşılanmasında bir numaralı adres olmayı hedeflediğini açık biçimde belirtiyor. Bu yeni filtre özelliği küçük olsa da, platformun gündelik kullanışlılığını artıracak bir adım niteliği taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Netflix'in yeni Türk orijinal dizisi Fatma'nın fragmanı yayınlandı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...