Spotify Apple Watch uygulaması yeni arayüz ve özelliklerle güncellendi

Spotify Apple Watch kullanıcılarını unutmadığını yayınladığı son güncellemeyle gösterdi. Arayüzü ve oynatma seçenekleri yenilenen uygulama, kullanıcıları büyük ekranlardan alışık oldukları deneyime biraz daha yaklaştırıyor.

Dağıtımı başlayan güncellemeyle birlikte Apple Watch sahipleri, “Kitaplığın” sekmesini daha kapsamlı şekilde görebilecek. Buna ek olarak, daha kapsamlı müzik kontrolleri ve çalma listelerini iPhone uygulamasını açmadan saate indirebilmek gibi yenilikler de kullanıcılara sunuluyor.

Son güncellemeye kadar Spotify Apple Watch uygulamasının sunduğu deneyimin “basit” olduğunu söylemek mümkün. Öncelikle uygulama “Kitaplığın” sekmesinde sadece çalma listelerinin isimlerinin göründüğü bir görünüm sunuyordu. Ancak güncellemeyle birlikte kullanıcıların karşısına daha çekici bir arayüz çıkacak. Burada çalma listelerinin kapak resimlerini küçültülmüş şekilde görmek de mümkün olacak.

Uygulamanın eski sürümünde bir albüm veya çalma listesine dokunulduğunda otomatik olarak müzik çalmaya başlıyordu. Güncellemeyle birlikte uygulamaya indirme ve karışık sırayla dinleme butonları ekleniyor.

Spotify Apple Watch uygulamasına çalma listesi veya albüm indirilebilecek

Spotify Apple Watch uygulaması için çevrimdışı dinleme desteği geçtiğimiz mayıs ayında yayınlanan güncellemeyle kullanıma sunulmuştu. Ancak çevrimdışıyken dinlenebilecek şarkıları belirlemek için iPhone uygulamasını kullanmak ve şarkıları tek tek indirmek gerekiyordu. Artık Apple Watch sahipleri, tüm albüm ve çalma listelerini iPhone’larını ellerine almadan gerek kalmadan saatlerine indirebilecek. Buna ek olarak, çalma listelerindeki şarkıları bir kaydırma hareketiyle beğenmek de mümkün hâle geliyor.

spotify apple watchSpotify Apple Watch uygulaması için hazırlanan son güncelleme podcast oynatma deneyimini de iyileştiriyor. Artık kullanıcılar saatleri üzerinden dinleme süreçlerini görebilecek ve podcast’lerini kaldıkları yerden dinleyebilecek. Daha önceki sürüm, podcast’leri daima en başa alıp tekrar başlatıyordu.