Eğlence

Spotify aile planı için “zararlı içerik” filtresini test ediyor

spotify connect otomatik kapatma

spotify aile planıSpotify bundan birkaç hafta önce “zararlı içerik” filtresini dağıtıma çıkarmıştı. Söz konusu filtre, diğer içerik servislerindeki muadilleriyle karşılaştırıldığında bazı kısıtlamaların varlığı göze çarpmıştı. Bu kısıtlamalardan birisi de filtrenin sadece servisin bireysel kullanıcıları için geçerli olmasıydı. Ancak bu durum yakında değişecek gibi görünüyor. Spotify aile planı kapsamındaki kullanıcıları için de özel bir “zararlı içerik” filtresini test ediyor.

Spotify’ın mevcut zararlı içerik filtresini ilk olarak ayın başlarında mobil uygulamasını kullanan bireysel Spotify Premium aboneleri görmüştü. Şirketin internet sitesinde yer alan bilgilere göre, hâli hazırda sadece bireysel hesaplar ve cihazlar için geçerli olan filtre, Spotify Connect üzerinde uygulanamıyor. Spotify tarafından yapılan açıklamada, filtrenin gelecek haftalarda daha fazla cihazda kullanılabileceği belirtildi.

Muzır içerik filtresi konusunda Spotify’ın tavrını “geç olması hiç olmamasından iyidir” sözleriyle özetlemek yanlış olmayacaktır. Filtreyi aile planına eklemek beklenen bir hamle olurken, ebeveynlerin Spotify’ı tercih etmesi konusunda da önemli bir avantaj sağlayabilir. Hâli hazırda test aşamasında olan filtrenin fazla zaman geçmeden kalıcı hâle gelmesi bekleniyor.

Spotify aile planı çerçevesinde maksimum 6 kişinin aylık 20,99 TL karşılığında Spotify Premium imkanlarından yararlanmasını mümkün kılıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER