Eğlence

Spider-Man: Miles Morales PC versiyonunun çıkış tarihi belli oldu

spider-man: miles morales

Yakında remaster edilmiş bir Spider-Man oyununu daha PC’de oynamak mümkün olacak. Insomniac ve Nixxes tarafından yapılan açıklamaya göre, Spider-Man: Miles Morales PC versiyonu 18 Kasım’da Epic Games Store ve Steam’de yerini alacak.

Bu versiyonda PS5 versiyonuna kıyasla bazı iyileştirmeler söz konusu. Bunlar arasında oyundaki dış mekan sahnelerinde ışın takipli gölgelerin kullanılması da yer alıyor. Ultra geniş açılı monitör ve GeForce RTX 40 ekran kartları için DLSS3 ölçeklendirme gibi özellikler de oyunculara sunuluyor. Bütün bu görsel yetenekler, oyunun eski PC’lerde oynanamayacağı anlamına geliyor.

Dördüncü nesil Intel Core i3 işlemci (veya AMD muadili), 8 GB RAM, GeForce GTX 950 seviyesi bir ekran kartı ve konvansiyonel bir sabit disk, sistem gereksinimleri arasında yer alıyor. Ancak bu donanım, oyuncuların oyunu sadece 720p çözünürlükle ve “en düşük” seviye grafik ayarlarıyla oynamasını mümkün kılıyor.

Yüksek detay, 4K çözünürlük ve ışın takibi içinse küçük bir servet harcamak gerekiyor. Geliştiriciler 12. nesil Core i7 veya 5. nesil Ryzen 9, RTX 3080 veya Radeon RX 6950 XT ekran kartı ve 32GB of RAM önerilen özellikler oluyor.

Spider-Man: Miles Morales, PS5’in çıkış dönemindeki en iyi oyunlardan biri olarak gösterilmişti. Oyun orijinal Spider-Man’den daha kısa olsa da, gelişmiş karakter kümesi ve canlı bir çevrede geçmesi Miles Morales’i cazip hâle getiriyor.

İLGİLİ HABERLER