Eğlence

Yeni Spider-Verse filminin vizyona giriş tarihi ertelendi

spider-man across the spider-verse

Sony, Oscar ödüllü Spider-Man: Into the Spider-verse‘in devam filminin vizyona giriş tarihini erteledi. Konuyla ilgili açıklama, filmin resmi Twitter hesabı aracılığıyla yapıldı. Across the Spider-Verse adını taşıyan film, 7 Ekim 2022 yerine 2 Haziran 2023’te vizyona girecek. Sony’nin orijinal planlamasında filmin vizyon tarihi 8 Nisan 2022’ydi.

Bu son gecikmeye neyin neden olduğu bilinmiyor. Ancak filmin senaristi ve yapımcısı Christopher Miller, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda bu erteleme sayesinde filmi muhteşem hâle getirmek için daha fazla zamana sahip olduklarını belirtti.

Across the Spider-Verse, Sony’nin Spider-Man animasyon filmi için planladığı iki devam filminden biri. İkinci filmin de 29 Mart 2024’te izleyicilerin karşısına çıkması planlanıyor. Deadline’ın haberine göre, bu evrenden bir yan hikayenin anlatılacağı Madame Web ise 7 Temmuz 2023’te vizyona girecek.

Spider-Man sinemada gişe garantili bir süper kahraman olarak tanımlanabilir. Başrolünü Tom Holland’ın üstlendiği No Way Home, geçtiğimiz yılın sinemada en çok gişe hasılatı getiren film olmuştu. Spider-Verse animasyon filmlerinin bu kadar olmasa da, hatırı sayılır bir gişe başarısı izlemesi muhtemel görünüyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER