Southwest uçağında yanan Galaxy Note 7’ye test için federal yetkililer el koydu

Southwest Airlines uçağında alev alan Galaxy Note 7Brian Green’e ait Samsung Galaxy Note 7, geçtiğimiz hafta Southwest Airlines uçağında alev almıştı. ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu (CPSC) yetkilileri, mahkeme kararıyla telefondan geriye kalanlara el koydu. Bu karar doğrultusunda olaya dair ilk soruşturmayı yürüten ekip, daha kapsamlı testler yapılması için telefonu CPSC’nin Maryland’deki merkez laboratuvarına teslim etti.

The Verge sitesine konuşan Green, CPSC’nin 6 Ekim tarihinde mahkeme kararıyla telefonuna el koyduğunu belirtti. Telefon söz konusu tarihte inceleme amacıyla Louisville İtfaiye Departmanı’nda bulunuyordu. Green, CPSC’nin karar nedeniyle kendisinden özür dilediğini ifade etti. CPSC genellikle bu tarz kararlar almadan önce cihaz sahipleriyle temasa geçse de, Green ile düşündükleri kadar hızlı iletişim kuramadıkları anlaşılıyor.

Southwest uçağı Note 7’nin yanmasının ardından boşaltılmıştı

Brian Green’e ait Galaxy Note 7, uçak kalkmadan önce alev almış ve bunun üzerine yolcular uçaktan indirilmişti. CPSC yetkilileri, “acil koşullar” nedeniyle hızlı hareket etmek zorunda kaldıklarını belirtti. Komisyonun başkanı, olayın ardından gereken incelemeyi titizlikle yürüteceklerini açıklamıştı. Söz konusu incelemenin resmi sonuçları henüz açıklanmasa da, Samsung Galaxy Note 7 üretimini temelli sonlandırdığını duyurmuştu.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...