SoundCloud’dan sanatçı profilleri için yeni özellik

SoundCloud sanatçı profilleri için yeni bir özelliğin duyurusunu yaptı. Artık sanatçılar platformdaki profillerinin kendilerine ait olduğunu “mavi tik” şeklindeki bir rozetle gösterebilecek.

Bu rozetler, platformdaki en popüler sanatçılara verilecek. Ancak sanatçıların rozet alabilmek için bazı kriterleri karşılamaları gerekiyor. SoundCloud’dan verilen bilgiye göre, birinci koşul olarak “iyi tanınan veya çokça aranan bir sanatçı, topluluk, DJ, plak şirketi, kuratör veya podcast yapımcısı” olmak gerekiyor.

Profilde doğru bilgilerin sunulması, bir biyografi, profil fotoğrafı ve en az bir şarkının bulunması da gereksinimler arasında yer alıyor. SoundCloud’dan ilk etapta onay rozeti alanlar arasında Wiz Khalifa, Billie Eilish ve Trippie Redd gibi isimler bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
YouTube Kids uygulaması artık Türkiye'de

SoundCloud sanatçı profilleri için onay vermeden önce 30 güne kadar uzayan bir değerlendirme sürecinin uygulanabileceğini açıkladı. Kullanıcılar hesap ayarları menüsü üzerinden hesap onayı için başvuruda bulunabilecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...