Teknoblog Sektörel Sony’nin PS3 satışları yavaşlıyor, NGP’ye bir an önce ihtiyaç var

Sony’nin PS3 satışları yavaşlıyor, NGP’ye bir an önce ihtiyaç var

PAYLAŞIN

Sony, 31 Mart 2011 tarihinde sona eren 2010 mâli yılına ait rakamları açıkladı. Rakamlara göre şirket geride kalan mâli yılda 14.3 milyon PlayStation 3 konsol satışı gerçekleştirdi. Sony’nin takviminde üçüncü çeyreğe gelen 2010 yılsonu döneminde PS3 satışları geçen yıla göre düşüş gösterip 6.5 milyondan 6.3 milyona gerilemiş, 2011’in ilk çeyreğinde de bu düşüş yıldan yıla bazda sürmeye devam etmiş.

Sony 2010’da 2009’a göre 1.3 milyon PS3 konsolu daha fazla satmış olmasına rağmen satışlar yavaşlamışa benziyor. Sony ile yakından ilgili analistler de bu görüşe katılıyor. 2011 için tahminler 15 milyon PS3 satışı olarak belirlenmiş, ki bu geçen yıla göre 700 bin daha fazla konsolun satılmasının hedeflendiği anlamına geliyor.

Sony’nin açıkladığı rakamlar şirket için gelecek nesil PlayStation Portable konsolu NGP’nin ne kadar önemli olduğunu da gösteriyor. PSP satışları 2010’da 2 milyon kadar gerileyerek 8 milyona indi. Sony 2011’de bu rakamın 6 milyona kadar gerilemesini bekliyor.

Kişisel medya oynatıcı rakamları Sony’nin tahminlerini geçiyor. LCD TV, video kamera, Blu-ray oynatıcı, DVD oynatıcı ve PC’lerde ise tahminler tutturulmuşa benzemiyor. Şirketin operasyon gelirleri yükseldi, ancak elverişsiz döviz kuru nedeniyle Sony’nin cebine istediği miktarda para girmedi.

İlgili – Sony

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sony Xperia serisine çift arka ve ön kameralı bir model eklemeye hazırlanıyor

1 YORUM

  1. iyi iyi belki sony ps3 icin acıklarını keylerini caktırmadan ilan ederde kırılan konsollar sayesinde satısları tavan yapar…

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz