Sony’den kitap kurtlarına Reader Daily Edition

8-25-09readeynerSony’nin yeni e-kitap okuyucusu Reader Daily Edition bugün resmiyete kavuştu. Bu arada Mac uyumlu eBook Library 3.0 yazılımı ve yeni kütüphane içerik servisi de bugün tanıtılanlar arasında yer aldı.

16 gri seviyeli, 7 inç’lik dokunmatik ekrana sahip olan Reader Daily Edition’da 3G modem desteği de bulunuyor. Bu sayede her yerde içerik indirimi mümkün. Aralık ayında 400$’dan satışa sunulacak bu elektronik kitap okuyucunun ABD’deki 3G erişimi ücretsiz olacakmış ve AT&T tarafından sağlanacakmış. Ancak Sony eBook mağazasına kısıtlı erişim mümkün olacakmış. Kütüphane içerik servisi projesinde ise New York Halk Kütüphanesi ile ortak çalışılmış. Ayrıca Overdrive.com ile yürütülen işbirliğiyle de binlerce ek içeriğe erişim mümkün olacakmış. Sony’nin çevrimiçi kütüphanesi her kitaptan belli sayıda kopya lisansı almış ve bu lisanslar ödünç olarak veriliyor, yani kullanıcıların belirli bir zaman kısıtlaması bulunacak. Lisans süreleri 14 ile 29 gün arasında süreye sahip olacak. Ayrıntıları yazının devamındaki bağlantılardan edinebilirsiniz.

8-25-09sony3reaers

8-25-09stonyopen

İlgili – Sony Reader Daily Edition basın bülteni
İlgili – Overdrive.com işbirliği

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun