Teknoblog Oyun Sony’den John Koller’e göre Nintendo 3DS abartıya kaçıyor, 3D PSP için plan...

Sony’den John Koller’e göre Nintendo 3DS abartıya kaçıyor, 3D PSP için plan yok

PAYLAŞIN

Söz konusu Nintenodo olunca Sony lâfı kesinlikle dolandırmıyor. Şirketin yeni duyurulan Nintendo 3DS ile ilgili düşünceleri de buna güzel bir örnek teşkil ediyor.

Sony Computer Entertainment America’nın Donanım ve Pazarlama Direktörü John Koller, IGN’e verdiği röportajda Sony’nin 3D’ye olan ilgisinin şu an için konsola yoğunlaştığını söyledi, ayrıca “perakende tarafından ve oyun yayıncılarından 3D’ye gelen ilginin beklenenden daha fazla olduğunu” da sözlerine ekledi. Koller’in bu söylediklerinde herhangi şaşırtıcı bir şey yok, ancak konu 3DS’e gelince, Koller bunun ilginç bir hareket olduğunu düşünüyor, bu hareketin demografik dağılımının nereye doğru gideceğini merak ediyor. O’na göre 8 ya da 9 yaşındaki çocuklara 3D oyun sunmak biraz abartıya kaçıyor. Bakalım Nintendo’nun bu sözlere vereceği karşılık ne olacak? Eminiz ki, şirketin 3DS’in lansmanını yapacağı E3’te söyleyeceği çok fazla şey vardır.

İlgili – IGN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nintendo Switch üretimini bir kez daha iki katına çıkarabilir

1 YORUM

  1. sony, nintendo wii’yi piyasaya çıkardığında da benzer bi açıklama yapmıştı. hareket algılayan kontroller biraz abartılı gelmişti gözüne! ama geç de olsa ne kadar mantıklı bir kontrol sistemi olduğunu anlamış olacak ki karşımıza Ps Move ile çıkıverdi. Sony, lütfen yutabileceğinden büyük sözler sarfetme sonra çok zorluk çekersin. bu arada fanboyluk yaptığımı düşünmesin kimse… handheldler dahil son nesil konsolların hepsini kullanıyorum şu anda, bu yüzden taraf tutmam mümkün değil…

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz