Sony Xperia Z5 Tablet projesini rafa kaldırıyor

sony xperia z5 tablet
Sony Xperia Z4 Tablet

Sony tablet pazarında uzun süredir oldukça sessiz. Şirket son olarak 2015’te Xperia Z4 Tablet’i gözler önüne çıkarmıştı. Üç yıllık sessizliğin ardından Japon teknoloji devinin iki yeni tableti tanıtacağı iddia edilmişti. Ancak gelen son haberler, Sony Xperia Z5 Tablet ve Z5c Tablet konusundaki planlarda değişiklik olduğunu gösteriyor.

Xperia Z5 Tablet’te 10 inç, Z5c Tablet’te ise 8 inç büyüklüğünde ekranların bulunacağı iddia edilmişti. Sony’nin portföyündeki diğer tabletlerden hareketle yeni cihazlarda Qualcomm Snapdragon 835 veya 845 tabletlerin kullanılacağı öne sürülmüştü. Ancak Xperia XZ2 serisinin üst sınıf bileşenlerine rağmen beklentilerin altında satması nedeniyle Sony’nin tablet planlarını rafa kaldırdığı ve akıllı telefon pazarına odaklanmayı planladığı söyleniyor.

Sony kısa süre önce mobil cihaz birimini 2020’ye kadar kâra geçirmeye yönelik planını duyurmuştu. Şirket bu hedef doğrultusunda ürün portföyünü yenilemeyi planladığını da açıklamıştı.

Tablet pazarındaki genel durum da Sony’nin planlarındaki değişikliği daha anlamlı hâle getirebilir. Doygunluğa ulaşan pazarda Apple’ın hakimiyeti hâlâ devam ediyor. Android tablet pazarında ise Samsung rakiplerinin önünde yer alıyor. Hareket imkanının bu denli düşük olduğu bir pazarda tekrar şans denemek, mobil cihaz birimini kârlı hâle getirmek isteyen bir şirket için pek de mantıklı bir tercih gibi görünmüyor. Buna rağmen, Sony Xperia Z5 Tablet ve Z5c Tablet’in akıbeti konusunda daha somut işaretler gerekiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...