Sony Xperia XZ3 Premium 18:9 ekran ve Android P ile gelebilir

sony xperia xz3 premium
Sony Xperia XZ2 Premium

Sony’nin geleneksel akıllı telefon tanıtım takvimi, şirketin yol haritasında olduğu düşünülen diğer telefonların potansiyel tanıtım tarihleri konusunda fikir yürütmeyi kolaylaştırıyor. Sony Xperia XZ3 Premium ve Xperia XZ3 de çıkışı beklenen cihazlar arasında yer alıyor.

Sony’nin ağustos ayının sonunda Berlin’de düzenlenen IFA’yı boş geçmediği biliniyor. Bu durumun IFA 2018’de de değişmemesi bekleniyor. Nisan ayında tanıtılan Xperia XZ2 Premium’un halefinin çıkışı için de gözler IFA 2018’e çevrilmiş durumda.

Xperia XZ3’ün Sony’nin listelerinde H8416 model numarasıyla görüldüğü iddiası daha önce gündeme gelmişti. Xperia XZ3 Premium’un da H8614 model numarasını taşıdığı söylenirken, bu modelin standart Xperia XZ3’e kıyasla dikkat çekici iyileştirmelere sahip olduğu konuşuluyor.

16:9 görüntü oranının multimedya içerik tüketimi için en iyi deneyimi sunduğunu savunan Sony’nin Xperia XZ3 Premium’da 18:9 görüntü oranlı bir ekranı tercih edeceği ve bu ekranın 3840×1920 piksel çözünürlüğe sahip olacağı söyleniyor. Ekran çözünürlüğünün 4320×2160 piksel olabileceğine dair iddialar da gündeme gelse de, henüz bu konuda ortada somut bir işaret bulunmuyor. Akıllı telefonun kutusundan Android P ile çıkmasına ise neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

Xperia XZ3 Premium’da işlemciye 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanının eşlik etmesi bekleniyor. Kamera kurulumunda ise Xperia XZ2 Premium’a kıyasla önemli bir değişim öngörülmüyor. Bu da cihazın arkasındaki 19 megapiksel çözünürlüklü ana lensi 12 megapiksel çözünürlüklü ikinci bir lensin tamamlayacağı anlamına geliyor. Telefonun önünde ise 13 megapiksel çözünürlüklü bir kameranın bulunması bekleniyor. Sony’nin ekranın etrafındaki çerçeveyi küçültmesi de oldukça muhtemel görünüyor.

Sony Xperia XZ3 Premium tanıtımı kasım ayına da sarkabilir

Sony Xperia XZ3 Premium’un tanıtımının kasım ayına sarkması da ihtimaller arasında yer alıyor. Şirketin Xperia XZ2 Premium’un çıkışının üstünden fazla zaman geçmediği için XZ3 Premium’un çıkışını IFA 2018’in sonrasına bırakabileceği belirtiliyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Music Uzamsal Ses ve Kayıpsız Ses ile kaliteyi yükseltiyor

Apple bugün, Apple Music'in Dolby Atmos desteğiyle donatılmış Uzamsal Ses'in eklenmesiyle birlikte sektör lideri ses kalitesini abonelere getireceğini duyurdu. Söz konusu özelliğin geleceği, son...

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...