Manşetler

Sony Xperia M Türkiye’de satışa sunuluyor

Sony’nin bu yaz başında duyurduğu giriş-orta seviye Android telefonu Xperia M de Türkiye’ye giriş yapıyor. Böylelikle Sony markasını tercih eden kullanıcılar için yepyeni ve daha makul fiyatlı bir seçenek daha ortaya çıkmış oluyor. Sony Mobile Türkiye tarafından gönderilen basın bültenine göre Xperia M’in hem tek hem de çift SIM kartlı modelleri ülkemizde satılacak.

sony-xperia-m-040613

4 inç ekran, 1 GHz çift çekirdekli Snapdragon işlemci, 1 GB RAM, 4 GB dahili bellek gibi başlıca teknik özelliklere sahip olan bu cihaz Xperia L’nin alt seviyesinde konumlandırılmış bir ürün olarak düşünülebilir. Arkadaki 5 megapiksel kamera HDR fotoğraf çekim özelliğine sahip. NFC ve Bluetooth 4.0 gibi kablosuz bağlantı destekleri de Xperia M’in çatısı altında bulunuyor. Android 4.1 Jelly Bean ile yüklü gelen telefonda Xperia cihazlarından alıştığımız bazı uygulamalar ve Stamina olarak adlandırılan pil tasarruf modu da bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sony Xperia L İncelemesi

Sony, Xperia M ve Xperia M dual’in Türkiye satış fiyatlarını basın bültenine iliştirmemiş. Ancak 900 TL bandında bir satış fiyatına sahip olan Xperia L’den daha ucuza satılacağını tahmin ediyoruz. Detayları aşağıda yer alan basın bülteninde bulabilirsiniz.

>> Sony Xperia M aksesuarları burada.

BASIN BÜLTENİ

Tek Dokunuşla Paylaşmanın Sihrini Yaşayın: Sony Xperia M
 
İleri teknolojiyi şık tasarımla birleştiren Sony Mobile Communications’ın akıllı telefon serisine eklediği en yeni modeli Xperia M, Sony’nin teknoloji ve tasarım uzmanlığını tek dokunuş fonksiyonlarıyla birleştiriyor. OmniBalance tasarımı ve üst düzey donanımı ile Xperia M’in çift sim kartlı modeli de mevcut.

Sony Mobile Communications; Xperia akıllı telefon ailesini genişletmeye devam ediyor. Sony’nin kolay bağlantı sağlayan inovatif tek dokunuşla bağlantı fonksiyonları ve çift sim kartlı model alternatifi ile Xperia M, Türkiye’de satışa sunuluyor.

Xperia M Sony’nin teknoloji ve tasarım uzmanlığını bir araya getiriyor. Tek dokunuşla paylaşım için NFC, etkileyici tasarım ve yüksek kalite görüntü için zengin 4 inçlik HD dokunmatik ekran, etkileyici fotoğraf ve videolar için 5 Megapiksellik HDR özellikli akıllı kamera ve pil ömrünü dört katına kadar arttıran Batarya Stamina Modu dâhil bir dizi teknolojiyi yeni bir segmentte sunuyor.

Tek Dokunuşla Paylaşım Kolaylığı

Tek dokunuşla paylaşım ile NFC teknolojisindeki bağlantı kabiliyetini gözler önüne seren Xperia M fotoğraflarınızı telefondan telefona paylaşmanızı, en sevdiğiniz müziği hoporlere aktararak dinlemenizi ve istediğiniz filmi daha büyük bir ekrana yansıtıp izlemenizi sağlıyor. Xperia M kullanıcıları, Sony’nin kablosuz stereo kulaklığı (SBH20), NFC hoporlörü ve NFC özelliğini destekleyen Bravia TV’ler gibi birçok cihaz üzerinden kolayca ve anında tek bir dokunuşla paylaşımın keyfini çıkarmalarını sağlıyor.

Üstün Tasarım ve Kişiselleştirilebilir Renk Ayarı

Özenle tasarlanmış estetik görünümü ile OmniBalance tasarım sahibi Xperia M, şık ve kullanışlı iskelet çerçevesinin yanı sıra arama, kısa mesaj uyarıları ve diğer bildirimler için kişiselleştirilebilir renkli aydınlatma özelliğine de sahip.

Batarya Stamina Mod

Sony’nin bekleme süresini gözle görülür ölçüde arttıran daha uzun ömürlü pil yönetimi teknolojisi Battery STAMINA moduna da sahip olan Xperia M kullanıcıları, pil ömrünü 4 katına kadar arttırabiliyor.  

Sony Eğlence Dünyası

Xperia M; mobil, tablet, masa üstü ve konsol platformlarında yer alan eğlence deneyimlerini hayata geçiren Sony’nin medya uygulamalarını da içinde barındırıyor. Xperia M kullanıcıları;  ?WALKMAN?, ?Album? ve ?Movies? Uygulamaları ile tek bir noktadan istediklerini kolayca paylaşabilirken; ?Album? uygulaması ile hem Facebook arkadaşlarının albümlerini kolaylıkla ziyaret edebiliyor hem de ?Faces? özelliği sayesinde bu özelliği kullanan diğer kullanıcıların görüntülerini de düzenleyebiliyorlar.

Xperia Mdual

Çift sim kart kullanmak zorunda kalan kullanıcıların imdadına yetişen Xperia Mdual, kullanıcıların herhangi bir arama yapmadan veya SMS göndermeden önce tek bir tuşa basarak, iki SM karttan dilediklerine geçmelerine olanak tanıyor. Her iki SIM kartın ayrı ayrı kişiselleştirilmesine olanak sağlayan Xperia Mdua kullanıcıları telefonlarına işle ilgili aramaları için daha resmi, kişisel görüşmeleri için daha eğlenceli bir zil sesi atayabiliyor.

Sony Mobile’ın en yeni modellerinden Xperia M ve Xperia Mdual siyah ve beyaz renk alternatifleriyle satışa sunuluyor.

İLGİLİ HABERLER