Sony’nin yeni telefonu resmi kayıtlarda boy gösterdi

Sony Xperia 5 IV hakkındaki söylentiler bir süredir etrafta dolaşıyordu. ABD Federal İletişim Komisyonu’nun (FCC) kayıtlarında görülen bir sertifika, telefonun resmi duyurusunun çok uzak olmayabileceğini gösteriyor.

FCC kaydında Xperia 5 IV hakkında bazı önemli bilgileri bulmak mümkün oluyor. Telefonun boyutları da bunlar arasında yer alıyor. 155.74 mm uzunluğundaki telefonun genişliğinin 67.1 mm olduğu görülüyor.

Kompakt telefonları sevenlerin geçtiğimiz yıl çıkan Xperia 5 III’e kıyasla biraz daha kısa ve dar olacağı anlaşılan Xperia 5 IV’ü sevinçle karşılayacağı söylenebilir. Xperia 5 IV’ün ekran büyüklüğünün de selefinden biraz daha aşağıda olacağı görülüyor. Bir önceki modelde 6.1 inç olan ekran büyüklüğü yeni modelde 6.04 inçe düşecek.

USB-C girişinin yanı sıra 3.5 mm kulaklık jakı da telefonda kullanıcıları bekleyecek. NFC, kablosuz şarj ve RFID destekleri de sertifikanın gösterdikleri arasında yer alıyor.

sony xperia 5 ivDaha önceki sızıntılara göre, Sony Xperia 5 IV Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciyle gelecek. Telefonun kamera modülü ise selefiyle aynı olacak. Bu da kullanıcıları 12 megapiksel ana kamera, 12 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 12 megapiksel telefoto kameranın bekleyeceği anlamına geliyor.