Sony Xperia 5 IV için ilginç Snapdragon 8 Gen 1 iddiası

google news abone ol

Sony Xperia 5 III’ün tanıtılmasının üstünden neredeyse bir yıl geçmiş durumda. Akıllı telefon geçtiğimiz yıl nisan ayında tanıtılmıştı. Telefonun Sony Xperia 5 IV adıyla anılan takipçisiyle ilgili iddialar bir Weibo kullanıcısı tarafından paylaşıldı.

Xperia 5 IV’te 6.1 inçlik ekran büyüklüğünde bir değişiklik olması beklenmiyor. Bu da telefonun mevcut modelle neredeyse aynı büyüklükte olacağı anlamına geliyor. Telefonun tartıda 180 gram çekeceği ve hem arka hem de ön paneli Corning Gorilla Glass Victus camın koruyacağı belirtiliyor.

Akıllı telefonda ana kamera görevini 12 megapiksel çözünürlüklü Sony IMX557 sensörün üstlenmesi bekleniyor. 12 megapiksel IMX663 sensörün telefoto kamera işlevini göreceği belirtiliyor. Yine 12 megapiksel çözünürlüklü IMX363 sensör de ultra geniş açılı kamera olarak kullanılacak. Mark IV kamera modülü bakımından Mark III’ten uzaklaşmayacak.

Xperia 5 IV’ün kalbinde tahmin edilebileceği gibi Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 bulunacak. Ancak bu işlemcinin üretimini Samsung’un değil TSMC’nin gerçekleştireceği söyleniyor. Qualcomm şu an için TSMC’nin Snapdragon 8 Gen 1 üretimi gerçekleştirdiğini doğrulamış değil. Dolayısıyla bunun ilginç bir bilgi olduğu söylenebilir.

Akıllı telefonda 3.5 mm. kulaklık jakının bulunması da beklentiler arasında yer alıyor. Bu artık Xperia serisi için tescilli bir özellik hâline gelmiş durumda. Xperia 5 III’te 4500 mAh olan pil kapasitesinde de küçük bir artış bekleniyor.

İddiaya göre, Sony Xperia 5 IV Çin’de 5000 yuan (10945 TL) civarında bir fiyat karşılığında satılacak. Mark III’ün fiyat etiketinde şu sıralar 5600 yuan (12257 TL) yazıyor. Dolayısıyla Sony’nin fiyat politikasını değiştirmeyeceği söylenebilir.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR