Sony Toshiba’nın görüntü sensörü birimini 155 milyon dolar karşılığında satın aldı

Sony Toshiba

Sony Toshiba görüntü sensörü birimini 155 milyon dolar karşılığında satın almak için anlaştığını duyurdu. Söz konusu anlaşmaya dair ilk dedikodular, geçtiğimiz ekim ayında gündeme gelmişti. Anlaşmayı sonunda doğrulayan Sony; Toshiba’nın üretim tesisinin, çalışanlarının ve ekipmanlarının transferinin 31 Mart 2016’da sona erecek mali yılla birlikte tamamlanacağını duyurdu.

Sony’ye geçen tesisler, yeni kurulan Sony Semiconductor Company tarafından yönetilecek. Söz konusu şirket, öncelikli olarak görüntü sensörü üretimine odaklanacak.

Sony Toshiba görüntü sensörü birimiyle elini güçlendiriyor

Bu hamle, Sony’nin elinde kalan birkaç kârlı iş sahasındaki varlığını kuvvetlendirmeye hazırlandığı anlamına geliyor. Üst sınıf kameralar için ürettiği lenslerle başarısını kanıtlayan şirket, akıllı telefonlar için hazırladığı görüntü sensörleriyle de mobil patlamadan kayda değer bir kâr sağlamanın en güvenli yollarından birini bulmuşa benziyor.

Apple, Google ve Xiaomi gibi şirketler, ürünlerinden bazılarında Sony imzalı görüntü sensörlerini kullanıyor. Bu da, Japon elektronik devine kendi cihazları arzulanan rakamlara ulaşmasa bile akıllı telefon pazarında varlığını sergileme fırsatını veriyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...