Teknoloji

Sony Tablet S ve Tablet P’nin 3G versiyonu bu ay sonu Japonya’da piyasada

Bu ay başında Sony’nin ilk Android tabletlerinden Tablet S ile buluştuk. Şu anda sadece Wi-Fi versiyonu satılan tabletin 3G sürümünün de önümüzdeki ay içinde gelmesi bekleniyor. Tablet P’nin de 2012’nin başında gelmesi bekleniyor. Türkiye’de durum bu şekilde, biraz daha beklemek gerekiyor. Ancak Sony’nin anavatanı Japonya’dakiler sözünü ettiğimiz modellerle bu ay sonunda tanışmaya hazırlanıyor.

Japonya’da faaliyet gösteren mobil operatör NTT DoCoMo’nun açıklamasına göre Tablet S ve Tablet P’nin 3G versiyonları 28 Ekimde bu ülkede piyasaya çıkmış olacak. Bu tabletlerin sadece Wi-Fi destekli versiyonlarıysa 17 Eylülde bu ülkenin pazarına girmişti. 3G destekli Tablet S SGPT113JP / S, Tablet P ise SGPT211JP / S model numarasını taşıyor.

Tablet S’te 9.4 inç’lik, 1280 x 800 çözünürlüklü IPS ekran, 1 GHz hızında çalışan Tegra 2 işlemci ve Android 3.2 işletim sistemi gibi teknik özellikler bulunuyor. Ayrıca bu cihaz sahip olduğu kızılötesi bağlantı desteği yardımıyla uzaktan kumanda olarak da kullanılabiliyor. Tablet P ise iki adet 5.5 inç’lik, 1024 x 480 çözünürlüklü ekran içeriyor. Katlanabilir yapıdaki bu tablette kullanıcı isterse sadece bir ekranı da kullanabiliyor. Her iki tablet de DLNA desteği sayesinde aynı ağa bağlı olan diğer cihazlarla multimedya içerik akışı sağlıyor.

İlgili – AV Watch

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER