Sony PSVR 2 için iddialı hedefler belirledi

Sony PSVR 2 sanal gerçeklik başlığının geniş ölçekli üretimine başlamış durumda. Bloomberg’de yayınlanan bir habere göre, şirket önümüzdeki yılın başlarında PSVR 2’yi piyasaya süreceği için üretim hızını yüksek tutacak.

Sony’nin 2023’ün mart ayına kadar 2 milyon PSVR 2 üretmeyi hedeflediği söyleniyor. Üretim hızının ise ilk satış rakamlarının gelmesinin ardından ayarlanacağı belirtiliyor. Büyük bir pazarlama kampanyası planlayan Sony’nin PS5 konsol stoklarını da artırdığı konuşuluyor. PSVR 2 için PS5’e ihtiyaç duyulduğu için buna şaşırmamak gerekiyor.

Sanal gerçeklik (VR) konusunda bir tavuk-yumurta probleminin olduğu söylenebilir. İnsanların VR başlığı olmadığı için geliştiriciler VR oyunu hazırlamıyor. VR oyunu az olduğu için de insanlar VR başlığı almıyor. Büyük bir pazarlama kampanyası ilk sorunu çözebilir. Sony’nin ikinci sorunun çözümü için de bir planı var gibi görünüyor.

PSVR 2 için Horizon Call of Mountain VR oyununun duyurusu daha önce yapılmıştı. Hâlihazırda Sony bünyesinde ve üçüncü taraf stüdyolarda 20’den fazla sanal gerçeklik oyunu hazırlanıyor.

Orijinal PSVR’ın 1 milyon satış sayısına ulaşması 8 ay sürmüştü. Bunu dikkate alınca Sony PSVR 2 için çok daha kendinden emin görünüyor. Meta Quest 2 ilk 3 ayda 2.8 milyon satış sayısına ulaşmıştı. Sony’nin PSVR 2 ile bunu geçip geçemeyeceği anlaşılıyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun