Sony PSP oyunlarının dijital satışı devam ediyor

Sony PSP için dijital oyun erişimini sonlandırmıyor. Şirket, PS3 ve PS Vita mağazalarını kapatma kararından geçtiğimiz nisan ayında vazgeçmiş, PSP’de ise dijital oyun alım döneminin 2 Temmuz’da sona ereceği hatırlatılmıştı. Bu açıklama, Sony’nin tüm PSP indirmelerinin fişini çekmesi olarak değerlendirilmişti. Ancak PlayStation’ın ABD ve İngiltere sitelerinde görülen açıklamalar farklı bir durumu işaret ediyor.

PSP’nin oyun mağazası 2016’da kapanmıştı. Ancak taşınabilir konsol için PS3 ve PS Vita mağazaları üzerinden oyun alabilmek mümkün oluyordu. Bu mağazaların kapanmaması, PSP için de dijital olarak oyun satın alabilme imkanının devam ettiği anlamına geliyor.

Ancak burada bazı kısıtlamalar söz konusu olacak. 6 Temmuz’dan itibaren PSP üzerinden oyun satın alamayacak. Oyun içi satın alım gerçekleştirmek de mümkün olmayacak. Kotaku’nun haberinde konuyla ilgili ilk bilgilerin 28 Haziran’da PlayStation’ın İngiltere sitesinde görüldüğü belirtiliyor.

Sony PSP oyunlarının da satın alınabildiği PS3 ve PS Vita mağazalarını kapatma kararını geri çekerken, bunun yanlış bir adım olduğunu kabul etmişti. Dijital kütüphane erişiminin bazı kısıtlamalarla da olsa sürmesinin PSP sahiplerini sevindireceği söylenebilir.

Samsung One UI 4 tasarımını Windows PC’lerine getiriyor

Samsung, One UI 4 mobil arayüz tasarımını Galaxy Book serisi Windows dizüstü bilgisayarlarına getiriyor. Yeni tasarım Samsung Notes, Samsung Gallery ve Samsung Settings gibi...

Xiaomi 11T, 11T Pro ve 11 Lite 5G NE modelleri için Türkiye fiyatları duyuruldu

Xiaomi Türkiye pazarındaki genişlemesini eylül ayında duyurduğu 11T, 11T Pro ve 11 Lite 5G NE modelleriyle sürdürüyor. Şirket bugün İstanbul'da düzenlediği etkinlikte yeni telefonlarının...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Bu haberi arkadaşınızla paylaşın