Sony PS5 kullanıcıları için işleri kolaylaştıracak ipucu videoları

google news abone ol

PlayStation 5’in Türkiye’de satışa çıkmasına iki haftadan az bir zaman kala Sony, yayınladığı üç yen videoyla kullanıcılara yeni konsollarını satın aldıklarında nasıl kurabilecekleri konusunda yardımcı oluyor. Videolar konsolun yeni kullanıcı arayüzüne bakış atma imkanı sunmanın yanı sıra PS5’in ayarlarındaki bazı kullanışlı özellikleri de gösteriyor.

Bir video PlayStation hesabının yeni konsolda nasıl kurulduğunu gösteriyor. PS5’i internete bağladıktan sonra kullanıcı girişi için iki yol sunuluyor. Bir seçenekte standart şekilde kullanıcı kimliği ve şifre kutularını doldurmak var. Kumanda ile harf, sayı ve karakter girişi yapmak çok zahmetli gelebilir. Ancak Sony, PlayStation uygulamasıyla QR kodunu okutarak kullanıcı girişi yapma imkanı da sunuyor. Bu da ilk yöntemden çok daha kullanışlı olacaktır.

Bir başka video ise kullanıcıların çeşitli sistem ayarlarını nasıl değiştirebileceklerini gösteriyor. DualSense kumanda üzerindeki titreşimli geri bildirimi veya uyarlanabilir tetik hassasiyetini ayarlama bunların arasında bulunuyor. PS5’in ses ayarları içinde beş farklı 3D ses profilinden bir tanesini seçerek 3D ses uyumlu kulaklıkları takarken sizin için en iyi sesin hangisi olduğunu belirleyebilirsiniz. Ayrıca PS5, Önceden Ayarlanmış Oyun Ayarları menüsü içinden oyun zorluğu gibi çeşitli ayarları belirlemenize veya performans veya çözünürlük arasında seçim yapmanıza izin veriyor.

Üçüncü video ise PS4’ten PS5’e veri aktarımının nasıl yapıldığını gösteriyor. Videoda konsollar arasında veri taşıması sırasında da PS5’te oyun oynayabileceğiniz söyleniyor. Bu da verilerinizin iki konsol arasında taşınmasını beklerken sabit bir ekrana bakıp beklemeyeceğiniz anlamına geliyor.

Bu videoda Sony, PS4 oyunlarını harici disk sürücüsüne depolayarak PS5’in ultra hızlı SSD’sinde yer açabileceğiniz tavsiyesinde bulunuyor. Sony başlangıçta SSD depolama genişlemesini desteklemeyecek. Ve de PS5 oyunlarını harici sürücüde oynayamayacaksınız. Daha eski PS4 oyunlarını bir USB sürücüye aktarmak PS5’te oyunları silmeden daha fazla alan açmak için en iyi yöntem olabilir. Tabii ki, PS5 oyunlarını da harici sürücüde saklayabilirsiniz, ancak oynamak istediğiniz her seferde konsolun dahili SSD’sine taşımalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Gran Turismo'nun PC versiyonunun hazırlanması gündemde

Sony, ekim ayında PS5 kullanıcı arayüzüne ilk kez bakış atma imkanı sunmuştu. Bu sayede belirli modlara ve seviyelere bağlantılar veren “Aktiviteler” gibi kartları veya sistem araçlarına hızlı erişim sağlayan “Denetim Merkezi” menüsünü görmüştük. “Oyun yardımı” bölümünde ise PlayStation Plus aboneleri için videolar ve ipuçları sunuluyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 13 serisinin resmi tanıtım tarihi belli oldu

Xiaomi bu yıl, amiral gemisi akıllı telefonlarını geçen yıla göre biraz daha erken tanıtmaya karar verdi. Hatırlayacak olursanız, Xiaomi 12 serisinin Çin lansmanı Aralık...

Elon Musk: Twitter’a yeni kullanıcı kaydı tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Bundan bir ay önce Twitter'ı devralan Elon Musk, mikro blog servisinin yeni kullanıcı kaydında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti. Kişisel hesabından platformun...

NASA’nın Orion uzay aracı Apollo 13’ün rekorunu kırdı

Artemis 1 Orion mürettebat aracı, bir NASA uçuşu için yeni bir rekor kırdı. Cumartesi günü Türkiye saatiyle yaklaşık 16.40'ta, Orion daha önce insan astronotları...

Akıllı telefon önerileri – Kasım 2022 – Video

Akıllı telefon satın almayı düşünenler için "tam zamanı" olarak nitelendirebileceğimiz bir dönemdeyiz. 2022 model telefonlar piyasaya çıktı, bu da seçeneklerin bir hayli zengin olduğu...

ÖNE ÇIKANLAR