Ana Sayfa Ürünler Oyun Konsolu Sony PS4 Slim sızıntılarını görmeye başladık

Sony PS4 Slim sızıntılarını görmeye başladık

sony-ps4-slim-sizinti-260115-1

PlayStation 3’ün ilk versiyonu epey hantal ve yer kaplayan bir niteliğe sahipti. Daha sonra çıkan iki farklı “Slim” modeli sayesinde PS3 daha şık ve narin görünüm kazandı. Aynı kaderi PS4’ün de paylaşacağı söyleniyor.

İnternete sızan birkaç yeni fotoğrafa göre, PS4 Slim çok yakında karşımıza çıkabilir. Ne var ki, PS4’ün çıkışının üstünden bir yılı biraz daha aşkın zaman geçti, bu nedenle pazarın henüz daha ince bir PS4 konsola hazır olmadığı söyleniyor.

Sony’nin daha ince tasarımlı konsol versiyonları için en az bir buçuk yıl beklediğini görüyoruz. Bu nedenle söz konusu PS4’ü bu yılın ortalarında veya sonlarında görebiliriz. Üstelik şu anda PS4’ü çeşitlendirmenin pek gereği yok gibi görünüyor, ne de olsa PlayStation 4 Sony’nin en iyi satan konsollarından bir tanesi olma unvanını çoktan elde etti.

Bu düşünce sızan fotoğrafların sahte olduğunu düşündürtebilir, yine de bunları dikkate almakta fayda var. Fotoğraflarda “Monolith” kod adıyla anılan bir cihazdan bahsediliyor. Bu cihaz mevcut PS4’ten hatırı sayılır oranda küçük ve ince görünüyor. Doğal olarak yeni boyutlar konsolun butonlarının yeniden tasarlanmasını gerekiyor. Butonlar birbirinin yanına konmuş ve karıştırılmasının engellenmesi amacıyla açık şekilde işaretlenmiş.

Daha ince bir PS4, içerideki donanımların da değişmesi anlamına geliyor. Ne var ki, sızan fotoğraflarda buna dair ipuçları bulunmuyor. Sony daha küçük boyutları sağlamak amacıyla bazı ödünler vermek zorunda kalabilir. Ancak sonuç olarak oturma odalarında daha az yer kaplayan bir konsol ortaya çıkacaktır.

Sony’nin PS4 Slim’i çıkarıp çıkarmayacağı henüz kesin değil, ancak haziran ayındaki E3 2015 bu cihazla ilgili duyuruların yapılacağı bir ortam olabilir, beklemekte fayda var.

Güncel teknoloji haberleri her sabah posta kutunuzda. Hemen abone ol!

Huawei P40 İncelemesi

Her ne kadar şu sıralar Huawei P40 serisinin dikkatleri üzerine çeken, en iyi performansı sunan modeli P40 Pro olsa da, bu seriye adını veren...

TCL 10L İncelemesi

Uzun yıllar boyunca başka şirketler için telefon üreten TCL, artık kendi markasını kullandığı cihazlarla akıllı telefon pazarında boy gösteriyor. Bu yolculuğa TCL Plex ile...

‘Yeni normal’de MediaMarkt’ta alışveriş nasıl oluyor? [Video]

MediaMarkt mağazaları mart ayının sonlarına doğru yeni tip koronavirüs salgınına karşı tedbir amacıyla geçici olarak kapatılmıştı. Salgının ilk dalgasının atlatıldığına dair işaretlerin ardından devlet...

MediaMarkt Teknolojiyle Yenilen kampanyası ile tüm ihtiyaçlarınız için kaçırılmayacak fırsatlar

Türkiye'nin dört bir yanındaki MediaMarkt mağazaları sağlıklı bir alışveriş ortamı için yürütülen 3 kademeli bir hijyen planı çerçevesinde bugün kapılarını açtı. MediaMarkt, mağazaların yeniden...

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun