Sony PlayStation 5 üretiminde kapasiteyi artırıyor

Sony, PlayStation 5 satışları konusunda şimdiden oldukça iddialı görünüyor. Japon medyasında çıkan haberlere göre, şirket yeni konsolu için verdiği ilk üretim siparişlerini en az yüzde 50 oranında artırdı. Bu da Sony’nin PS5 satışları konusundaki iddiasını gözler önüne seriyor.

Sony’nin 2020’de 6 milyon adet PS5 üreteceği söyleniyordu. Ancak Nikkei’nin haberinde bu sayının 9 milyonu bulabileceği belirtildi. Bloomberg’in haberinde ise üretilen PS5 sayısının 10 milyona çıkabileceği ifade edildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle insanların evlerinde daha fazla vakit geçirmesinin PS5’e olan talebi artırması öngörülüyor. Eğer Sony’nin satışları üretim için verdiği siparişe biraz yaklaşırsa, bu PS4’e kıyasla önemli bir sıçrama anlamına gelecek. 2013’ün kasım ayında satışa sunulan PS4, yıl sonuna kadar 4.2 milyon adet satmıştı.

PlayStation 5 üretiminde kapasiteyi artırma kararı alan Sony, bu tarz bir adım atan tek donanım üreticisi değil. Nikkei’nin haberine göre, Facebook da yılın ikinci yarısı için Oculus sanal gerçeklik başlıkları için üretim kapasitesini 2 milyona çıkarmayı planlıyor. Bu da şirketin 2019’daki toplam üretimine kıyasla yüzde 50 oranında bir artış anlamına geliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 Portekiz GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP yapılamamıştı. F1...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...